Veselý Silvestr v Německu

Veselo bylo o Silvestra v Německu.  V Berlíně neznámí pachatelé vystřelovali zábavní pyrotechniku nikoliv do vzduchu, ale do země – na ulice a chodníky. Nejprve na náhodné kolemjdoucí, posléze na policii. Záběry uvidíte ve videu zde na webu týdeníku Focus. Horší to bylo v Lipsku, kde byl při útoku levicových extrémistů  těžce zraněn policista. 

Na Alexanderplatzu střílel pak pachatel na policisty plynovou pistolí.  Pachatelé s plynovými pistolemi se také pokusili dostat do prostoru posádky hasičského vozu.  Hasiči zasahovali jen v Berlíně celkem 1500krát a byli napadeni 24krát. Požárů bylo o 40 procent více než loni a  za oběť ohni padla i řada osobních automobilů.

Palbou rachejtlí byli ohroženi i policisté v v Bonnu poté, co se vydali prověřovat kameny a stavební materiál, který kdosi vyskládal na vozovku.

Zatímco v obou případech nebyl nikdo zraněn, v Lipsku to bylo horší. V silně levicové čtvrti Connewitz byl napaden a těžce zraněn policista. Podle svědků skupiny extrémistů útočily na policisty kamením, lahvemi a pyrotechnikou, kterou byl policista nakonec zasažen, když se mu těsně před zásahem sesunula helma z hlavy. Po zásahu ztratil vědomí a musel být převezen na jednotku intenzivní péče. Podle krajně levicové postkomunistické strany Die Linke ale policisté konflikt vyprovokovali. Stejně tak si na policejní násilí a vůbec policejní přítomnost v „antifašistické čtvrti“ stěžovali levicoví aktivisté na sociálních sítích.  Dokonce i starosta za sociální demokracii (SPD) Burkhard Jung ale po útoku přiznal, že existují poznatky tajné služby o malé, kriminální, dobře zorganizované, a k násilí ochotné síti. Už na podzim extrémisté zaútočili na pracovnici realitní kanceláře a zapálili stavební jeřáb. 

Není se  ale co divit, když seriál My jsme vlna na síti Netflix představuje jako hlavní hrdiny skupinu krajně levicových středoškoláků, kteří na obrazovce neváhají dělat přesně to, co nyní reální extrémisté v Sasku:  zápalné akce a požáry, únosy a násilí… Seriál jsme vám představili loni v listopadu, připomenout si ho můžete zde.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!