Uzdravení je možné…

„Uzdravení je možné“, řekla demokratická členka Sněmovny reprezentantů USA z newyorského Bronxu Alexandria Ocasio-Cortezová (31) k otázce, jak by měla vláda přistupovat k bílým rasistům a konspiračním teoretikům, kteří si stále, i přes desítky soudních rozhodnutí, myslí, že prezidenské volby byly zmanipulovány. Současně však smutně dodala, že „deradikalizovat tyto lidi bude trvat velmi dlouho a bude to stát hodně úsilí“.

Cortezová svou starost, jak pomoci přibližně 74 miliónům zmanipulovaných voličů Donalda Trumpa, vysvětlila. Ví celkem přesně, jak to udělat: „Federální vláda musí financovat přeprogramování bělošských rasistů a konspiračních teoretiků … Musíme zdvojnásobit, ztrojnásobit nebo zčtyřnásobit objem financování těchto ozdravných programů.“ Jak už víme, nejedná se o úplně ojedinělý názor

Cortezová patří mezi demokratické progresivisty, kteří by kapitalistický systém volného trhu v USA rádi zrušili a nahradili spravedlivějším „demokratickým socialismem“. Do této stále silnější skupiny demokratů v Kongresu patří i muslimská zástupkyně Ilhan Omarová (38) z Minnesoty, která se narodila v somálském Mogadišu… Omarová je – na rozdíl od čisté komunistické Cortezové – zastánkyně kombinace marxismu-leninismu a islamismu, což podle mnohých levicových nadšenců perfektně vyplňuje do té doby nezastoupenou skupinu těchto Američanů v Kongresu.

Otec Omarové, plukovník Nur Omar Mohamed, býval v Somálsku před emigrací rodiny do Spojených států politickým komisařem, v jehož dikci byla „odborná příprava“ pedagogů zaměřená na politickou indoktrinaci pro somálského komunistického diktátora Muhammada Siada Barreho. Ten vládl Somálsku po vojenském puči v letech 1969 – 1991.

Jak dobře víme, somálský komunistický režim Barreho, nejenom že povraždil na statistice svých politických oponentů, ale z už tak chudé země udělal daleko nejchudší území světa. V tomto ovzduší Omarová vyrůstala do deseti let, když po pádu Barreho režimu v roce 1995 emigrovala spolu s otcem a sourozenci… kam jinam, než do USA.

Ač jsou Omarová i Cortezová v americkém Kongresu v zásadě politickými exoty, daří se jim však komunistické myšlenky šířit. Zejména mezi znuděnými mladými studenty.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!