Twitter zrušil účet zakladateli Project Veritas po zveřejnění materiálů odhalujících praktiky CNN

James O’Keefe, zakladatel Project Veritas (PV), chystá žalobu na Twitter za nactiutrhání poté, co ve čtvrtek sociální platforma trvale pozastavila jeho účet. Project Veritas tajně natočil technického ředitele CNN Charlieho Chestera během několika fingovaných rande domluvených přes seznamku Tinder v minulém měsíci. Tvrdí v nich, že pokud by nebylo „propagandy“ CNN, bývalý prezident Donald Trump by prezidentské volby vyhrál. Twitter ale potrestal O´Keefa.

„Žaluji Twitter za poškozování jména, protože řekli, že já, James O’Keefe, ,používám falešné účty‘. Toto je lživé a poškozující, a za to budou platit. Sekce 230 [část zákona o komunikaci] je předtím mohla chránit, ale neochrání je přede mnou,“ uvedl O’Keefe ve stanovisku po kroku Twitteru.

Trvalé pozastavení jeho účtu přichází v době, kdy PV zveřejnil sérii videí odhalující pochybné praktiky CNN. V tajně pořízených nahrávkách vysoce postavení zaměstnanci CNN přiznávají, že zpravodajství o Donaldu Trumpovi a dalších tématech je „propaganda“.

Co v tajně nahraných videích řekl Chester?

„Podívej se, co se nám povedlo, dostali jsme Trumpa pryč,“ řekl Chester. „Jsem si na sto procent jistý, že to můžu říct. A stoprocentně věřím, že kdyby nebylo CNN, nevím, jestli by Trump prohrál.“

Reportérce v utajení, která se vydávala za zdravotní sestru během fingovaného rande, řekl, že vstoupil do CNN, protože „chtěl být toho součástí“.

„Zaměřili jsme se na to, abychom Trumpa dostali z úřadu, chápeš? Bez toho, aniž bychom to řekli, tak to bylo,“ řekl Chester.

Zaměstnanec CNN tvrdil, že stanice produkovala „propagandu“, jejímž cílem bylo pomoci porazit Trumpa ve volbách 2020, například „vytvářením reportáže“, která zpochybňovala zdraví bývalého prezidenta, „o kterém jsme nic nevěděli“.

„Trump byl, já nevím, třeba se mu třásla ruka nebo cokoliv … tak jsme jako oslovili mnoho lidí ze zdravotnictví, abychom jakože všem sdělili zprávu, která byla jako zcela spekulace, že měl něco jako neurologickou poruchu, že prohrává, že je nezpůsobilý, nebo tak něco, chápeš,“ řekl Chester. „Vytvářeli jsme příběh o něčem, o čem jsme nic nevěděli.“

Když se jej reportérka v utajení zeptala na to, zda měla CNN během Bidenovy kandidatury obavy o jeho zdraví, Chester řekl, že CNN často vysílala klipy Bidena v poklusu nebo jak nosí například „letecké“ sluneční brýle, aby jej „vykreslili jako mladistvého dědu“ a ukázali, že je „zdravý“.

Chester zmínil to, že „neexistuje nic jako objektivní zpráva“, protože „to, co v CNN děláme je, že respondentům vlastně říkáme, co mají říct. Ještě, než otevřou pusu, tak je tam vlastně dovedeme. A jediné lid, které pustíme do éteru, jsou ti, co jsme si prověřili, že spolknou návnadu.“

O´Keefe se brání

„Všichni Američané, kteří jsou každý den hanobeni, jejichž životy jsou zničené, kteří nemají možnost se bránit. Tento tým bojuje za ně a za principy, které nás definují,“ napsal později na svůj Telegram O’Keefe.

„Despocie Twitteru, který o mě zlomyslně lhal a uznal dezinformace od CNN, která připustila, že šlo o propagandu, což jsme tento týden odhalili – nic nemůže změnit základy. Je jenom jedna pravda. A miliony lidí už vidí, co to je – despotismus podporovaný neskutečným bohatstvím a mocí. Vyhrajeme. Opravdu nemůžeme prohrát. Děkuji Twitteru, že nám dal možnost odhalit svou agendu a podnítil stovky, tisíce a miliony lidí k tomu, aby se k nám přidali.“

Twitter dle O’Keefea obhajoval zrušení účtu tvrzením, že porušil pravidla Twitteru „manipulováním platformy a spamováním“. Konkrétně mělo jít o výňatky „Nemůžete zavádět ostatní na Twitteru používáním falešných účtů“ a „Nemůžete uměle násobit nebo narušovat konverzace používáním vícero účtů“.

O’Keefe tato tvrzení rozporoval.

Jde o poslední omezující akci Twitteru vůči PV a O’Keefeovi. V únoru platforma pozastavila účet organizace a uzamkla účet O’Keefea poté, co skupina postovala video jejich reportéra, který se před domem viceprezidenta Facebooku pro integritu, Guye Rosena, ptal na jeho názor.

Převzato z Epoch Times

 Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč