Jak CNN objektivně informuje

Zaměstnanec CNN zachycený na skrytou kameru řekl, že televizní společnost během prezidentských voleb 2020 produkovala obsah, který měl pomoci Joe Bidenovi k vítězství.

První ze tří nahrávek o CNN byla publikována 13. dubna. Zveřejnila jej nezisková investigativní žurnalistická organizace Project Veritas.

Project Veritas tajně natočil technického ředitele CNN Charlieho Chestera během několika fingovaných rande domluvených přes seznamku Tinder v minulém měsíci. Domnívá se v nich, že pokud by nebylo „propagandy“ CNN, bývalý prezident Donald Trump by prezidentské volby vyhrál.

„Podívej se, co se nám povedlo, dostali jsme Trumpa pryč,“ řekl Chester. „Jsem si na sto procent jistý, že to můžu říct. A stoprocentně věřím, že kdyby nebylo CNN, nevím, jestli by Trump prohrál.“

Reportérce v utajení, která se vydávala za zdravotní sestru během fingovaného rande, řekl, že vstoupil do CNN, protože „chtěl být toho součástí“.

„Zaměřili jsme se na to, abychom Trumpa dostali z úřadu, chápeš? Bez toho, aniž bychom to řekli, tak to bylo,“ řekl Chester.

Zaměstnanec CNN tvrdil, že stanice produkovala „propagandu“, jejímž cílem bylo pomoci porazit Trumpa ve volbách 2020, například „vytvářením reportáže“, která zpochybňovala zdraví bývalého prezidenta, „o kterém jsme nic nevěděli“.

„Trump byl, já nevím, třeba se mu třásla ruka nebo cokoliv … tak jsme jako oslovili mnoho lidí ze zdravotnictví, abychom jakože všem sdělili zprávu, která byla jako zcela spekulace, že měl něco jako neurologickou poruchu, že prohrává, že je nezpůsobilý, nebo tak něco, chápeš,“ řekl Chester. „Vytvářeli jsme příběh o něčem, o čem jsme nic nevěděli.“

Když se jej reportérka v utajení zeptala na to, zda měla CNN během Bidenovy kandidatury obavy o jeho zdraví, Chester řekl, že CNN často vysílala klipy Bidena v poklusu nebo jak nosí například „letecké“ sluneční brýle, aby jej „vykreslili jako mladistvého dědu“ a ukázali, že je „zdravý“.

Chester zmínil to, že „neexistuje nic jako objektivní zpráva“, protože „to, co v CNN děláme je, že respondentům vlastně říkáme, co mají říct. Ještě, než otevřou pusu, tak je tam vlastně dovedeme. A jediné lid, které pustíme do éteru, jsou ti, co jsme si prověřili, že spolknou návnadu.“

CNN na žádost o komentář pro Epoch Times neodpověděla.

V říjnu 2019 Project Veritas provedl tajné vyšetřování v CNN, které odhalilo, jak zaměstnanci sítě hovoří o levicově zaměřených zprávách kabelovky a senzacechtivosti s neustálým zaměřením na Trumpa.

Převzato z Epoch Times

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!