S Manipulátory 1:0 v poločase

Asi před rokem jsem se rozepsal o tom, proč jsem zažaloval Manipulátory. Udělali ze mě blbečka. Přitom zesměšnili především sami sebe. Rozhodl jsem se bránit soudně.

A nyní můžu ohlásit dílčí úspěchy.

Na webu Manipulátorů se nedávno objevily nějaké ty omluvy:

 

Ale především už padl rozsudek soudu prvního stupně.1 A jeho výrok zní mým uším lahodně. Posuďte sami:

Rozsudek ovšem ještě nezískal tu tajemnou vlastnost, kterou označujeme slovy právní moc. Manipulátoři se odvolali. A tak nás čeká nejméně ještě jedno setkání (ano, na jednání na prvním stupni jsem zašel osobně, abychom se s panem Cemperem mohli vidět tváří v tvář a mohli zakusit pocit, že ten druhý je především člověkem).

Zkrátka, když už si pořídíte datovou schránku, je potřeba ji vybírat. A pokud ji vybíráte v intervalech delších než 10 dní, musíte počítat s fikcí doručení.

Není to ovšem úplně tak, že bych spor u soudu prvního stupně vyhrál jen a pouze kvůli nedodržení lhůty ze strany žalovaného. Soud žalobu přezkoumal – byť velmi omezeně – a dospěl k závěru, že „skutečnosti uvedené v žalobě plně odůvodňují uplatněný nárok žalobce“. Dokazování ovšem neproběhlo. Škoda. Byl jsem docela zvědavý na tu argumentační smršť nad existujícími obrázky z neexistující učebnice.

Po vyhlášení rozsudku mě Manipulátoři kontaktovali, že by měli zájem o smírné vyřešení našeho sporu. Tož, zastupoval jsem v životě už stovky civilních věcí, ale tahle taktika mě docela odzbrojila. Nějaké jednání jsme zahájili… ale do konce nedotáhli.

 

Tolik zpráva pro ty, které tahle taškařice zajímá.

Převzato z pravovdesti.substack.com

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!