Přečetli jsme si: povzbudivé příklady občanských postojů

Martin Weiss v Echu připomíná, že čtenáři možná zaznamenali, že ve Skotsku na apríla vstoupil v platnost nový zákon na ochranu před tzv. hate speech. Toto monstrum by si zasloužilo samostatný text, jak kvůli jeho zrůdné povaze, tak i kvůli řadě pobočných témat, která zákon nasvítil. 

Autorka Harryho Pottera J. K. Rowlingová dlouhodobě veřejně vyjadřuje názory, jež nový zákon hrozí kriminalizovat. Hrozí – protože nikdo neví, jak bude zákon uplatňován. Jednou z britských – tedy anglických i skotských – specifik je nesmírná autonomie policie ve výkladu zákonů. Avšak na potenciální trestnost názorů na transgenderismus byla Rowlingová upozorňována i politiky Skotské národní strany.

Teď, se vstupem zákona v platnost, Rowlingová šlápla na plyn a v sérii tweetů zpochybňujících gender několika veřejně známých transžen vyloženě vyzvala skotské orgány, ať ji stíhají.

To byl geniální tah.

Buď ji budou žalovat a pro Skotskou národní stranu i celé transgenderistické hnutí to bude katastrofa. Rowlingová má dobré právníky. A celý transgenderistický ideologický projekt je vystavěný na tolika vnitřních rozporech a přitahuje tolik nevábných charakterů, že takové utkání ve veřejné aréně s upřenou pozorností veřejnosti nemůže ve zdraví přežít.

Anebo ji nebudou žalovat. V tom případě ovšem každý, kdo bude podle tohoto zákona obviněn, může poukázat na to, že je uplatňován svévolně a diskriminačně. Protože Rowlingovou za výroky, které ho zjevně porušují, nestíhali, a jeho ano.

Takže zákon je mrtvý. Rowlingová z něj udělala aprílový vtip.

Celý nezkrácený text najdete na stránkách Echo24

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč