Migrační pakt jde do europarlamentu!

Jak už jsem vícekrát psal, evropské politické elity chtějí migrační pakt schválit ještě před volbami do Evropského parlamentu začátkem června 2024. Bojí se totiž, že po nich už by se to nemuselo podařit.

Migrační pakt od platnosti dělí už jen schválení Evropským parlamentem a pak i Radou EU (v tomto případě nejspíše ve složení z ministrů vnitra členských zemí).

Evropský parlament začne o migračním paktu jednat už 10. dubna 2024. Výseč programu jednání vidíte na obrázku. Žlutě jsem vyznačil návrh, ve kterém jsou faktické migrační kvóty, o nichž jsem zde mnohokrát psal. Zeleně další návrh, pro migrační krizové situace, kde je stejný mechanismus. O tomto návrhu však někdy jindy.

Zajímavé je toto: s paktem nesouhlasí ani politické neziskovky, pro které je příliš tvrdý (např. zde). Jestli jen mlží, nebo to myslí vážně, to nevím. Pokud to ale myslí vážně, znamená to, že migrační pakt nemusí mít podporu radikálně progresivistické části Evropského parlamentu. Pokud migrační pakt nepodpoří ani konzervativní poslanci, v což doufám, pak je jasné, proč se evropské elity tolik bojí, že neprojde. Osobně se domnívám, že nakonec budou mít vcelku pohodlnou většinu. Ale možná, že jednání nebude mít hladký průběh.

Ovšem bez ohledu na uvedené platí, že Vít Rakušan nám všem dluží odpovědi na otázky, na které jsem se již tolikrát ptal a vy se mnou (pokud je zapomněl, jsou třeba zde:).  Šel jsem s kůží na trh, riskuji ostudu, pokud se mýlím. Dělám to proto, že kdybych pravdu měl, budou dopady na naši zemi devastující. Má tedy pan ministr odvahu se konkrétně a věcně vyjádřit?

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč