Kladivo na Blažka

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek  si všiml zprávy, že Joe Biden prohlásil velikonoční neděli 31.3.2024  Dnem viditelnosti Trans osob. Blažek to označil za progresivistické šílení a okomentoval to slovy: „Ani nejlepší Putinův propagandista by nevymyslel lepší způsob, jak doložit rétoriku Moskvy, že je Třetím Římem a poslední ochranou křesťanských hodnot před dekadentním Západem.“

Na Twittru se strhla očekávaná mela a to zhruba na dvou frontách. Na té první mu účastnící twitterového provozu vyčítali, že Biden žádný  den nevyhlásil, jen připomněl už existující Den viditelnosti Trans osob (existující od roku 2009), který je pevný, zatímco velikonoce jsou pohyblivé  a shodou okolností letos se sešel Trans den se zmrtvýchvstáním Ježíše Krista.

Na druhé frontě se na něj sesypala obvinění, ze kterých vybíráme: „notičky z Kremlu“,  „Putinův propagandista“, „Jste jako Vandas“, „Dezinfo podle ruského vzoru“, „Užitečný idiot Putina“, „V Moskvě jsou spokojeni…“ Někde  zvládli oboje najednou…

Jde o velmi nebezpečnou metodu progresivní levice – označit konzervativní názory/osoby/organizace za proruské pouze na základě toho, že mají konzervativní postoje, které mohou být stejné jako ty, které (alespoň deklarativně) podporuje i Kreml. Samozřejmě pokud souhlas s čímkoliv, co (alespoň deklaratorně) uznává Rusko znamená, že jsme proruští, dostáváme se do dost ošidné situace. Rusko například také odsuzuje znásilnění. Rusko se přihlašuje k multikulturalismu a etnické a náboženské toleranci. Rusko se dokonce přihlašuje k obraně trpících zemí třetího světa před novodobým kolonialismem nebo k evropské integraci…  Označíme organizace bojující za práva žen, zastánce multikulturalismu, zastánce evropské integrace či ochránce životního prostředí za agenty Kremlu? Zní to dost divoce, že? Stejně jako když obviníte konzervativce z toho, že   jen proto, že například nejsou pro manželství pro všechny, jsou proruští…

Pojďme nyní k spíše bizarnímu boji  o „mezinárodní den“. Je fakt, že Joe Biden skutečně 21.3. vyhlásil dnem viditelnosti Trans osob, alespoň pokud umím číst a trochu anglicky.

Argumentovat tím, že se jedná o uznávaný mezinárodní den je trochu ošidné, protože za mezinárodní den se obvykle považuje den, který vyhlašuje OSN nebo její agentury.  Jinak by si mohl mezinárodní den vyhlásit každý…

Což se mimochodem taky stalo – Mezinárodní den viditelnosti trans osob vyhlásila aktivistka Rachel Crandall Cooper z Michiganu v roce 2009. Na Facebooku. Není uznaný od OSN ani žádné odpovídající mezinárodní organizace. Od roku 2021 ho ale každoročně (jako letos vyhlašuje v rámci USA Joe Biden).  Nutno říct, že Joe Biden neměl moc na výběr. LGBTGI+ kalendář je totiž již beznadějně zaplněný.  Všechna důležitá data popsal hezky twitterový účet Jarvis:

Takže Den viditelnosti translidí je 31. března. Nepleťte si ho s Dnem památky trans lidí, který je 20. listopadu.

Musíme také dbát na to, abychom uctili Den transgender rodičů (6. listopadu), Týden trans povědomí (13.-19. listopadu) a Mezinárodní den zájmen (20. října).

Trans je odlišné od drag queen. Mezinárodní den drag queens je 16. července.

Ale ne každý má gender a pro takové bytosti je tu Agender Pride den 19. května. Den povědomí o intersexuálech je 26. října.

Jako kdokoli z nich můžete vystoupit na Národním dni coming outu, který je 11. října.

Den viditelnosti omnisexuálů (ať už to znamená cokoliv) je 6. července, takže si ho poznačte do kalendáře. Týden povědomí o bisexuální orientaci končí 22. září, ale přechází přímo v Den viditelnosti osob bisexuální orientace, který je 23. září.

Čtrnáctého července nastává Mezinárodní den nebinárních osob přímo uprostřed Týdne povědomí o nebinárních osobách (11.-17. července).

Mým osobním favoritem je Den homosexuálních strýčků – 14. srpna.

Když už jsme v dubnu, nesmíme zapomenout na dámy! Mezinárodní den viditelnosti lesbiček je 26. dubna. Den (amerického homosexuálního aktivisty)  Harveyho Milka je 22. května a Den Stonewallských nepokojů (připomínajících střet mezi homosexuály a policií v New Yorku v roce 1969)  28. června.

Pansexualita je stále poněkud nepochopený fenomén, takže se jí věnuje hned  několik dní – Den viditelnosti pansexuality a panromantiků je 24. května, ale nezapomeňte ani na Pansexual Pride Day, který je 8. prosince.

Den duchů (Spirit Day) je 21. října, ale nemůžu si vzpomenout, k čemu to je (poznámka překladatele: jedná se o LGBT svátek zaměřený na boj s šikanou).

Hodně lidí si plete Pride (červen) s měsícem historie LGBT (říjen). Musíme však dodržovat oba, stejně jako Měsíc povědomí o zdraví bisexuálů (březen) a Měsíc povědomí o transsexuálech (listopad).

Na 17. května připadá Mezinárodní den proti homofobii, bifobii a transfobii. Nenávistní byste neměli být ani 1. března, kdy je Den nulové diskriminace…

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč