Kdo může za nárůst nedůvěry?

Vlivný  poslanec  Jan Bartošek (KDU-ČSL) si myslí, že dezinformace jsou záměrně šířeny s cílem budit nedůvěru ve stát, jeho představitele a struktury.

Ale co když je to trochu jinak? Třeba takto:

1) Za nárůstem nedůvěry v představitele státu je nedodržování slibů, se kterými politici kandidují, chronická neschopnost zatočit s byrokracií, nadávání části veřejnosti do nedemokratů atd.

2) Za nárůstem nedůvěry v představitele veřejné moci mohou zrůdnosti typu Green Deal, migrační pakt, emisní povolenky, zákazy spalovacích motorů, drahé energie, zákazy plynových kotlů, politizace školství atd. Lidé mají oprávněně pocit, že nemají velké zastání.

3) Nerozporuji, že Rusko podporuje šíření některých nesmyslů a že je nezbytné se takovému jednání stavět. Ale za nedůvěru lidí v představitele státu mohou především ti představitelé státu, kteří se podíleli nebo podílí na tom, co uvádím v bodech 1 a 2, případně proti tomu nekonají, ač mohou.

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč