Jak to vidí Dan Crenshaw

 Konzervativní průvodce kulturními válkami je název souboru aforismů Dana Crenshawa, republikánského člena Sněmovny reprezentantů USA z Texasu. Mezi nejzajímavější patří:

– Svoboda projevu je absolutní. „Nenávistné projevy“ nejsou objektivním pojmem.

– Ženy by neměly ve sportu žen soutěžit s muži.

– Ověření hlasovacího práva není rasistické. Je to zdravý rozum.

– Hranice a národní suverenita nejsou rasistické ani xenofobní.

– Nemůžete mít svobodu bez řádu, řád bez zákona, zákon bez morálky, morálku bez náboženství a náboženství bez Boha.

– Osobní odpovědnost je ctnost.

– Spojené státy byly založené roku1776, ne 1619. (Reakce na Projekt 1619.)

– Při hymně se postavte.

– Politika upřednostňující jednu rasu před druhou není „sociální spravedlnost“, je to rasismus.

– Pouze ženy mohou být těhotné a kojit.

Dan Crenshaw (1986) je bývalý korvetní kapitán  amerického námořnictva, člen SEAL Team 3 a držitel vyznamenání Purpurové srdce a dvojnásobný držitel Bronzové hvězdy. Narodil se ve Skotsku, s rodiči se pak přestěhoval do Spojených států. Matka mu zemřela, když mu bylo deset. Otec, inženýr – těžař, s ním cestoval za prací po celém světě. V kolumbijské Bogotě vystudoval střední školu, kde dokonale zvládl španělštinu. Po návratu do USA vystudoval na Harvard University veřejnou správu. V červnu 2008 absolvoval kvalifikační výcvik SEAL. V roce 2012, při bojové akci v afghánské provincii Helmand, přišel o oko, poté ještě absolvoval dvě další mise, v Bahrajnu a Jižní Koreji. V roce 2016 odešel do výslužby.

Ve volbách 6. listopadu 2018 porazil demokratického kandidáta Todda Littona v poměru 52,8% ku 45,6%. V loňských volbách porazil demokratickou kandidátku Simu Ladjevardianovou se ziskem 55,61% hlasů. Jeho předvolební klip stojí za shlédnutí.

Z politických pozic je dobré uvést, že je proti potratům, je proti omezování svobody držet zbraň. Během covidové pandemie nenosí roušku. Z původně tvrdého kritika Donalda Trumpa se postupně vyklubal jeho neochvějný zastánce. Crenshaw vytýká demokratům, že s útokem demonstrantů na Kapitol lidem lžou, hlasoval ale proti odvolání Liz Cheneyové (která se postavila proti Trumpovi) z funkce předsedkyně sněmovní Republikánské konference, protože „už takhle zažívá sakra  peklo“. A jako nezodpovědné kritizoval i kongresmany, kteří v lidech živili nadějí, že na jednání šestého ledna se podaří ještě zvrátit výsledek prezidentských voleb. Jak to dopadlo, víme…

Byl pro návrh na vybudování hraniční zdi na hranici mezi Mexikem a Spojenými státy. Vyjádřil podporu legalizaci manželství osob stejného pohlaví, podporuje stát Izrael a byl proti rozhodnutí prezidenta Trumpa stáhnout americké jednotky ze Sýrie. Je ženatý, děti zatím nemá.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!