Jak to bylo s Babišem a Green Dealem?

Foto ilustrační

Když Klára Dostálová z ANO řekla na CNN Prima News, že ke Green Dealu máme přistupovat racionálně, a nikoli ideologicky, to ovšem jen opakuje, co já tvrdím už mnoho let. Ďábel ovšem leží v detailu a v její nekompetenci, když se to pak snaží vysvětlit.

Takže uvádíme na pravou míru nepravdy a nesmysly, které vypustila z úst:

1) Balíček „Fit-for-55“ – ta číslovka 55 neznamená ani náhodou 55 nových zákonů, ale naopak ambici EU snížit emise CO2 v celé EU o 55 procent do roku 2030 tak, aby byla reálná uhlíková neutralita do roku 2050.

2) Tento nejvyšší cíl schválil za ČR premiér Babiš, a to ještě v době, kdy ho bylo možné vetovat jediným hlasem. Za premiéra Fialy se už všechna následná opatření schvalovala většinou, a když se nepodařilo najít blokační menšinu států, nešlo už dalším rozhodnutím zabránit.

3) Požadavky na omezení emisí stěru z brzd a pneumatik pro všechny typy nových vozidel (elektro i spalováky) v normě Euro 7 si prosadila právě frakce Renew v EP, kde sedí všichni poslanci za ANO, jako cenu za to, že tato frakce souhlasila s naším návrhem nechat emise ze spalovacích motorů na úrovni normy Euro 6 a tím i uchovat výrobu nových spalováků pro nejbližší budoucnost. Bez tohoto kompromisu, který si vynutila jako požadavek frakce, kde sedí ANO, bych nenašel většinu.

Takže suma sumárum: dobré úmysly, nekompetence a mediální výkřiky a nepravdy nic neřeší. Naopak kompetence, vliv a ochota udělat kompromis mohou přinést výsledky.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč