Fakultní ombudsosoby

Pedagogická fakulta UK nezůstává nic dlužna pověsti nejvysmívanější fakulty v zemi posedlé woke aktivismem, což je ostatně zájem, který dalece převyšuje její zaujetí pro vzdělávání. Svědčí o tom také její včerejší post o zvolení ombudsosob, což není hinduistická ani buddhistická modlitba, ale označení pro lidi, kterým si můžete jít stěžovat, že profesor přišel do školy v kalhotách. Přijít do školy v kalhotách je totiž rozhodně pasivně agresivní projev patriarchálního útisku a je zcela v pořádku, že ve vás vyvolává úzkost.

Ombudsosoby mají mail obudsmani@pedf.cuni.cz a webovou stránku Fakultní ombudsmani. Pokud se ptáte po důvodu toho generického maskulina, jde buď o hnusnou sabotáž, nebo o neschopnost mladých intelektuálů udržet své přísně nebinární přesvědčení na ploše delší než dvě věty.

Ombudsosobám (nebo ombudsmanům) můžete prý napsat, „pokud jste se někdy cítili ohroženi, diskriminováni, sexuálně obtěžováni nebo znevýhodňováni“. Použitý minulý čas a neurčité příslovce „někdy“ přímo vybízí k analýze ranných zážitků. Co se třeba mě týče, já se ve třech letech cítil ohrožený bubákem pod postelí a v pěti diskriminovaný tím, že ještě nemohu chodit do školy. Co se sexuálního obtěžování týče, tak na táboře mi ve třinácti dala jedna holka pusu a znevýhodněný jsem byl při každé školní besídce, protože nemám hudební sluch a nebyly mi tedy svěřovány sólové party.

Peďáckým ombudsosobám to rozhodně plánuju všechno napsat. Ale kdy se k tomu dostanu, Bůh suď – počítám, že teď budou mít na pár let co dělat, než vyřídí stížnosti úzkostných nebinárních osob, že vedle pedagoga a pedagožky nebyl dosud jako pravopisně korektní uznán také tvar Peda Gogo.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč