Co se to děje ve Skotsku?

V Skotsku přichází v pondělí platnost nový zákon o nenávistných zločinech.  Není to apríl, je to noční můra. Proč?

Nenávist je definována subjektivně. Máte-li pocit, že byla přítomna, byla přítomna.

Zákon kriminalizuje nejen veřejný projev, ale také ten v soukromí domova. Tím otevírá možnost, že děti budou policii nahlašovat své rodiče. Dobré, že?

Pro nahlašování se zřizuje 400 (!) center, kde můžete o nenávisti druhých referovat anonymně. Policie navyšuje kapacity a bude mít 500 “hate-crime” šampiónů.

V případě, že se věc nekvalifikuje rovnou jako trestný čin, bude zaznamenána jako “ne-zločinný nenávistný incident” (NCHI: non-crime hate incident). Samo o sobě to nic nedělá, ale záznam o vašich NCHI pak bude dostupný potenciálním zaměstnavatelům.

Umělci a autoři byli upozorněni, že postih může padnout i na umělecký projev, např. když se nevhodně projeví fiktivní postava.

Očekává se, že v následujících týdnech bude předvolána k policii autorka Harryho Pottera J.K. Rowlingová kvůli své kritice trans-aktivismu.

O zákonu se zmínil ve středu také Toby Young, ředitel Společnosti na obranu svobody slova ve Velké Británii na nedávné tiskovce  v Praze,  kde varoval Česko před osudem Británie. Tohle je velice děsivý příklad toho, čeho se rozhodne vyvarovat.

Nabízí se otázka: Patříme na Západ? V mnohém ano, v tomhle rozhodně ne.

Skotov jsou už masírováni orwellovskými videi jako toto s hesly: “Klacek a kámen kosti mi zláme, ale slova mi neublíží. Tohle už neplatí, protože ´Nenávist bolí´”.

Je  to silně manipulativní. Většina těch věci je již (úplně nekontroverzně) proti zákonu.  Vandalismus, nebezpečné vyhrožování, násilné útoky, .. to vše již netolerujeme. Vytváří se tak mylný dojem, že je potřeba nová legislativa, ale to není pravda.

Respektive je to pravda, pokud chcete postihovat i „měkké“ věci jako ošklivé komentáře na internetu.

Ovšem kdybyste to řekli napřímo, tak většině lidí dojde, že to s sebou nese určité nepříjemné vedlejší účinky.

Ohrožení svobody projevu a takové ty maličkosti…

Autor je ředitelem Institut H21

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč