Zmatený stařík Joe Biden

Novým Forrestem Gumpem nebyl vyhlášen nikdo jiný, než Joseph Biden. Vymyslel si totiž už tolik historek, že si je nikdo všechny ani nepamatuje.

Z těch málo známých bych vzpomněl tvrzení Josepha Bidena o tom, že jeho dědeček Ambrose Finnegan byl elitním sportovcem. Došlo k tomu při jeho proslovu v říjnu 2022 ve státě Pennsylvania, když si nečekaně vzpomněl, že dědeček pocházel z města Scranton (v Pensylvánii) a byl ověnčen titulem „All-America“, čili americkým amatérským sportovcem roku. Titul měl získat jako hráč amerického fotbalu za tým jezuitské Santa Clara University v Kalifornii.

Jenže novináři zjistili, že z této univerzity nikdy nikdo titul nezískal a National Collegiate Athletic Association, která titul uděluje, jakbysmet.

S tím také souvisí dojemný příběh Josepha Bidena jako prvního vysokoškoláka z rodiny. A co dědeček Ambrose, ten tedy na univerzitě nestudoval?

Mezi skutečnou klasiku patří jeho plagiátorství, kvůli kterému v roce 1988 odstoupil ze souboje o Bílý dům.

YouTube player

 

Nebudete věřit, ale Joseph Biden také celkem barvitě popsal své setkání s vynálezcem inzulínu. Problém pro Demokratickou stranu USA vyvstal v okamžiku, když si Bidenovi imagemakeři uvědomili, že objev inzulínu jako léku pro nemocné cukrovkou je přisuzován nositelům Nobelovy ceny za fyziologii a medicínu za rok 1923, Kanaďanovi Fredericku Bantingovi (1891–1941) a Skotu Johnu Macleodovi (1876–1935). Oba žel zemřeli dříve, než se Joseph Biden narodil (20. 11. 1942).

 

Forrest Biden také prohlásil, že se narodil ve stejné nemocnici, ve které jeho dědeček za dva týdny zemřel. Opět nepravda. Dědeček zemřel v září 1941, tedy 14 měsíců před narozením Josepha Bidena. A také zemřel v jiné nemocnici.

 

Zajímavé, že 25. dubna 2023 – v den, kdy oficiálně ohlásil svou prezidentskou kandidaturu – ho napadl zrovna dědeček z otcovy strany a v projevu na konferenci Severoamerických stavebních odborových svazů vykládal nepravdivý příběh, který lze přitom snadno ověřit.

Fakt je, že dědeček, Joseph Harry Biden, zemřel v marylandském Baltimoru, tedy asi 300 km od nemocnice v Scrantonu, kde se narodil jeho vnuk.  (Pokud jde o druhého dědečka z matčiny strany, ten žil ještě v době, kdy Joseph Biden procházel těžkou pubertou.)

Je fascinující, jak bohatý duchovní život tento trojnásobný držitel prestižní ceny Pinokio žije. A je podivuhodné, koho si Demokratická strana USA zvolila do svého čela.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!