Ze Švédska do Iráku a zpět…

Skoro 80 (přesně 79) procent uprchlíků, kteří utekli před nelidskými režimy do Švédska, strávilo letošní dovolenou v zemi svého původu, tvrdí  nový průzkum Bulletin/Novus, který pro tyto účely oslovil letošního 18. až 24. srpna vzorek 1 050 švédských uprchlíků narozených v zahraničí.

Dalším z důležitých zjištění je, že 76 procent z oslovených se do své původní domoviny nikdy nehodlá vrátit natrvalo a nakonec bychom měli říci, že 92 procent z oslovených někdy v minulosti trávilo dovolenou v zemi svého původu.

Novus připomíná, že odpovídali jen ti lépe situovaní neboť jen ti umí švédsky. Přesto jde o zajímavé zjištění, protože řeč je o těch, kteří přišli do Švédska a imigračním úředníkům tvrdili, že jsou uprchlíci a doma mají strach o svůj život.

Podobným výzkumem se v roce 2018 zabýval i norský statistický úřad SSB, který zjistil, že 24 procent přistěhovalců ze Somálska, 40 procent z Afghánistánu, 55 procent z Íránu a 71 procent z Iráku pravidelně cestovalo do své domovské země.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!