Záleží BLM na životech černochů?

Black Lives Matter vyvolaly na Den nezávislosti čtvrtého července kolotoč násilí, jehož obětí se nedá dopočítat. Nejznámější obětí je osmiletá Secoriea Turnerová, ale jen dětských obětí bylo o onom osudném víkendu šest – všechny černošské. Média ale více prostoru věnovala údajně rozdělujícímu projevu Donalda Trumpa v Mt. Rushmore.  

O víkendu na Den nezávislosti se v USA střílelo snad všude. Nejvíce v Chicagu a Detroitu, dále v řadě menších měst, včetně Washingtonu D.C. Jen v samotném Chicagu bylo během víkendu zasaženo střelbou 80 až 87 lidí, z toho 15 zemřelo, celkové číslo obětí v Chicagu od začátku protestů za George Floyda činí podle New York Times (zatím ) 336 mrtvých. Tohle není běžné „násilí v černošských komunitách“, jak to bagatelizuje CNN, jelikož o víkendu to byly protesty vyvolané Black Lives Matter úmyslně na Den nezávislosti, aby se tím ukázala zrada odkazu zakladatelů, porušování práv černochů a s cílem odbourávat stát. Mělo to být morální obvinění… Hlavní „zásluhu“ BLM za chystané protesty oceňuje třeba tento komentář CNN napsaný 2. 7., tedy před střílením.

Co se stalo Secorii Turnerové?

Musíme se vrátit o měsíc nazpět –  v Atlantě došlo 12. 6. k neúmyslnému zabití Raysharda Brookse. Policejní hlídka k němu byla tehdy přivolaná, protože svým autem, ve kterém spal, blokoval drive-in restaurace Wendy´s. Muž nadýchal alkohol a při zatýkání se začal bránit, jednomu z policistů sebral taser a když ho na policisty namířil, byl zastřelen. Restauraci Wendys černoši hned druhý vypálili a (při tom spálili i několik aut v okolí).

O víkendu 4.-5.7.2020, kdy se slavil Den nezávislosti, měla skupina černochů hlásících se k Black Lives Matter skvělý nápad. Zaberou okolí vypálené restaurace a vytvoří tam „autonomous zone“ jako v Seattlu. Podobně jako v Seattlu postavili do ulic v okolí betonové zátarasy, vše posprejovali a začali „vládnout“. Podle toho, co následovalo, spočívalo jejich vládnutí hlavně v buzerování kolemj(e)doucích a okrádání. Nezůstalo jen u krádeží, jelikož byli ozbrojeni a bůhví s kým během víkendu usilovně bojovali. Celková bilance je dle policie 11 případů střelby, která si vyžádala 31 obětí, z toho 26 raněných a 5 mrtvých.

Bohužel mezi lidmi, kteří bezelstně vjeli do „autonomní zóny“ byla i paní Turnerová se svou osmiletou dcerou. Jela po mezistátní dálnici 85, sjela z ní, aby zaparkovala. A tu zjistí, že před ní jsou betonové zátarasy a nějací dva černoši se samopaly po ní něco chtějí. Paní Turnerová chtěla zaparkovat. Zřejmě nerespektovala betonové zátarasy a oba hlídači jí ukázali, jak by vypadala spravedlnost v bezstátních zónách podle anarchistických ideálů. Jednoduše na ní bez varování začali střílet ze samopalů a při tom zabili její dceru.

Pravděpodobný vrah Secorie Turnerové
Charmaine Turner, matka Secorie, během pohřbu.

Teprve potom starostka Keysha Lance Bottom z Demokratické strany zakročila proti nové autonomní zóně a policie jí rychle zlikvidovala.

Nese Black Lives Matter odpovědnost?

BLM je decentralizovaná organizace, která dává hlavně „podněty“ ke kampaním skrz sociální sítě. Mohou si tedy volně přisuzovat zásluhu nebo odmítat vinu, nejen za své činy, ale i za to, co udělají lidé na základě jejich podnětů, které se mohou vztahovat ke konkrétnímu času nebo místu. Mají centrální web, pak pobočky/“kapituly“, které si musejí zřídit identitu nezdaněné charitativní organizace („fiskálního sponzora“ 501©(3)). Kapitul je v USA 14, mají weby a účty na twitteru a facebooku. (Zde seznam) Financují se z darů od bohatých firem. Leccos napoví programové cíle kapitul. V Chicagu, kde je situace nejhorší, sídlí kapitula BLM, která chce policii zbavit peněz „defundovat“ a místo toho financovat reedukační sociální programy (tj. chce peníze pro své aktivisty). Chce zrušit policejní akademii a vytvořit „Občanskou radu pro policejní zodpovědnost“ (CPAC), která by asi na policii dohlížela. Odmítá přijmout do ní osoby zvolené či jmenované buržoazií, tj., chce členy CPAC „demokraticky“ jmenovat sama. I kdyby násilí na Den nezávislosti nevyvolala, tak takovýmto programem aktivně pomáhá udržovat policii slabou a násilí dává volnou cestu. A to i když momentální vlna násilí vedla k smrti několika dětí…

Množství zabitých dětí je skutečně výmluvným symptomem zhoršené situace v celých USA. Secoriea Turnerová totiž nebyla jediná. Dětí zabitých při protestech o víkendu, na Den nezávislosti, je nejméně šest. Nebyly (snad) zabity úmyslně, zasáhly je „zbloudilé kulky“, ale zato je jejich smrt úmyslně kamuflována médii a ignorována levicí. Myslím, že lepší než další komentáře, bude podívat se rovnou na tyto případy a odcitovat, jak situaci hodnotili pozůstalí rodin. Jsou to vesměs černoši. Trpce zjistili, že Black Lives Matter na životech černochů vůbec nezáleží.

Střílení na Den nezávislosti 

Podívejme se nejprve do Chicaga. Jen během prvního období 21.-24.6. tu bylo asi 104 zasažených, z toho 12 dětí. Už tehdy jich asi 5 zemřelo. Výmluvný je případ třináctileté Amarie Jones, která byla zastřelena zbloudilou kulkou, když doma v obýváku tančila. Mezi zabitými byl i kojenec anebo tříletý kluk, který jel právě s otcem v autě. Na Den nezávislosti byla zastřelena sedmiletá Natalie Wallace, když si hrála s kamarády na dvorku svého domu. Při jiném incidentu byl tentýž den zabit čtrnáctiletý Varnado Jones.

Údajně byl tentýž den zabit další chlapec, jehož jména jsem se vážně nedopátral. V Detroitu, kde také probíhá dlouhodobé násilí, byla na Den nezávislosti zabita hispánská matka několika dětí Maria Gonzalez a tři chlapci byli postřeleni. Přesuňme se do hlavního města Washingtonu, DC. Zde byl o víkendu zabit jedenáctiletý Davon McNeal, když vyběhl z auta, aby si vzal zapomenutou nabíječku na mobil. Stalo se to během intenzivních protestů organizovaných Black Lives Matter, které vedly i zde k rozmachu pouličního násilí. Jeho dědeček měl k tomu cenný komentář: “Týdny a měsíce protestujeme a skandujeme Na černých životech záleží! Na černých životech záleží“! Ale vypadá to, že na černých životech záleží jen když policista zastřelí černocha. Ale co se všemi těmi zločiny, co se dějí mezi černými, v naší komunitě?“

V Hooveru, v Alabamě, byl v pátek 3. 7. při střelbě v obchodním centru zabit osmiletý Royta de´Marco Giles Jr. Tady šlo ovšem o hádku mezi nějakými puberťáky, z nichž jeden začal střílet. Chlapce zasáhl do hlavy. To je celkem pět dětí o jednom víkendu, se Secorií Turnerovou šest. Její matka Charmaine Turner řekla „Říkají, že na černých životech záleží. Ale zabili vlastní, teď zabili vlastní…“

Reakce a „mediální realita“

V reakci k těmto případům bych chtěl především podotknout, že ke všem se volala policie, ne žádná futuristická „skupina rychlé převýchovy“. Po spáchání reálných zločinů nikdo neodmítá policii, nezpochybňuje její nutnost. Přesto Black Lives Matter nadále požaduje „defundovat“ policii a nahradit ji nějakou sociální službou, a to i v místech s velkou zločinností.

Odhlédneme-li od tragického obsahu zločinů, vyplatí se zastavit u jejich nulového mediálního dopadu. Protesty, jež měly údajně vést k ochraně černošských životů, vyústily ve smrt hned několika černošských dětí. Už to by mělo vést minimálně k přehodnocení metod, neřkuli k debaklu celého hnutí, nebo aspoň k odhalení falešného charakteru jejich ideologie. Nejen že se nic z toho nestalo, ale navíc velmi ledabylý způsob, jakým BLM a média kauzu bagatelizují a překrývají, svědčí o tom, že ví o své silné mediální pozici. Starostka Atlanty i starostka Chicaga jednoduše prohlásily něco v tom smyslu, že smrt dětí je tragická, již nenaplní své sny, musíme reformovat nejen polici, ale i své komunity… (Naše média papouškují po amerických, třeba deník Právo zveřejnil o víkendových protestech velký článek, kde zdůraznil, že před Trumpovým hotelem v New Yorku spálili černošští aktivisté americkou vlajku, nic víc.) Pozůstalí po obětech, či jejich přátelé, sbírají peníze, sbírají je vlastními silami, BLM, ani politici demokratické strany nikomu z nich nepomohli. Moderátor CNN Jack Lemmon odmítl jakoukoliv vinu Black Lives Matter s tím, že BLM se zaměřuje jen na násilí páchané policisty, tady prý šlo o násilí „v našich černošských komunitách“.

Autor je historik, publicista a vysokoškolský pedagog. Publikuje na svém blogu.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!