Zakáže EU křečky?

Pár poznámek k článku iDnes.cz, který upozorňuje na to, že z Bruselu přichází iniciativa, která má ve všech 27 unijních státech zakázat chov divokých a exotických zvířat v zajetí.

1) Zatím je to v úplně počátečním stádiu, Evropský parlament požádal Komisi, aby vytvořila studii proveditelnosti. Nyní se hledá realizátor studie. Ale není špatně, že se o tom mluví. Naopak. Všichni známe oblíbené eurofilní triky:

Nestrašte lidi! Nic takového se nechystá!“ → „Máte smůlu, už je to schváleno, měli jste ozvat dřív.2) Pokud by Komise skutečně předložila takto radikální návrh, tak je to opravdu na úrovni maoistické Číny. To už jsou prostě nápady, s nimiž jsme se nesetkávali ani tady ve východním bloku v 50., natož v 70. a 80. letech, kdy režim naopak podporoval, když se lidé namísto politické angažovanosti věnovali třeba péči o křečky.

3) Pozoruhodné je to z politického hlediska. Ta schopnost obrátit proti sobě různé zájmové skupiny. Zákazem olova dopálit střelce, myslivce nebo rybáře. Samozřejmě motoristy. Drobní chovatelé se v tom seznamu skoro ztratí. Politik se musí ohlížet na zpětnou vazbu, alespoň v demokratickém systému. Nelze si naštvat všechny. Evidentně ale tahle zpětná vazba v evropské politice moc nefunguje. Voliči daleko, Pánbůh vysoko…

Autor je poslancem Evropského parlamentu za ODS. Převzato z jeho FB.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!