Za volebním debaklem španělské levice stojí upřednostňování transgenderových práv před právy žen

Předseda pravicové strany Pardido Popular (PP), Alberto Nunez Feijoo, slaví výsledky voleb vedle kandidátky na znovuzvolení hejtmankou madridské oblasti Isabel Diaz Ayusové. Převzato z: https://www.pp.es/

Nedělní regionální volby ve Španělsku znamenaly triumf pro pravici a ostudnou porážku pro rozhádanou vládnoucí koalici. Šok byl tak velký, že premiér Pedro Sanchéz oznámil, že 23. července proběhnou předčasné volby do parlamentu, napsal server Euroaktiv.com.

Sanchézova socialistické strana PSOE vládne s podporou ultralevicové Unidas Podemos, jejíž zástupci nyní zoufale volají po sjednocení s ostatními levicovými subjekty. Budou stát proti vítězům komunálních voleb, stranou Pardido Popular (PP/EPP), která stojí napravo politického spektra a krajně pravicovou stranou VOX.

Po vstupu do koaliční vlády se socialisty v roce 2019 se strana Unidas Podemos (Společně to dokážeme), původně založená levicovými aktivisty, zaměřila na témata jako genderová identita a práva LGBTQ.

„Jsou to hodnoty, kterým tradiční voliči PSOE nerozumějí. Rozumějí problémům, jako je minimální mzda a inflace,“

okomentoval situaci pro agenturu AP Ernesto Pascula, politolog a profesor na barcelonské univerzitě UOC.

Podle publicistky Raquel Rosario Sanchézové stojí za porážkou koalice fakt, že strana si proti sobě poštvala ženy schválením zákona o uznávání pohlaví. Na základě nové legislativy si kdokoliv starší 16 let může nechat změnit pohlaví v právních dokumentech bez souhlasu lékaře. Dopady pro ženy jsou dalekosáhlé, neboť muži identifikující se jako ženy (tj. trans ženy) nyní mohou používat prostory vyhrazené ženám jako šatny nebo toalety nebo se účastnit sportovních klání v ženských kategoriích.

Radikální zákon si vysloužil ostrou kritiku žen i opozice, stejně jako další reforma zákona o sexuální svobodě, která umožnila snížení trestů pachatelům znásilnění. Bohužel kritické hlasy žen se bojí ignorace nebo osočování.

„Ženy, které se proti tomu ohradily, byly očerňovány bez ohledu na to, jak vysoce postavené byly. Carmen Calvová, bývalá místopředsedkyně Sanchéze, tvrdila, že genderová samoidentifikace představuje ,neúspěch‘ pro ženy a že ,zničí silnou legislativu o rovnosti ve Španělsku. V reakci na to trans aktivisté pověsili podobiznu Calvové na veřejném prostranství na strom. Tuto podobiznu její kolegové nikdy neodsoudili a ona následně přišla o funkci místopředsedkyně,“

napsala v komentáři pro deník The Telegraph Sanchézová.

Podobný scénář se odehrává i v jiných zemích, kde dochází k ideologickým střetům mezi transgenderovými aktivisty a ženami. Dobře o tom vypovídá video dokument Adult Human Female, který konflikt těchto dvou entit sleduje na výpovědích žen z Velké Británie. Jak jsme nedávno informovali, i britská levice musela upustit od prosazování zájmu trans osob kvůli silné opozici ze strany žen.

Výsledky voleb jsou podle publicistky odrazem naštvanosti žen a lekcí pro levici. Pokud koalice nezačne brát požadavky žen vážně, volební debakl na konci července může být celostátní.

Převzato z The Epoch Times

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme