Výzva národnímu týmu české fotbalové reprezentace

My, sportovní fanoušci, vyjadřujeme hluboký nesouhlas s jednáním české fotbalové reprezentace, která před zápasem proti Skotsku klečením podpořila hnutí Black Lives Matter. Jsme jejím jednáním pobouřeni a považujeme za skandální, že se zástupci národa, tolik zkoušeného totalitou minulého režimu, propůjčí k podpoře hnutí, jehož zakladatelé se otevřeně hlásí k odkazu Karla Marxe. Dopady aktivit tohoto hnutí v podobě ničení soch, kulturních památek a vynucovaného přepisování historie, prohlubují rozdělování společnosti a šíří svár a nenávist, přesně v duchu myšlenek Karla Marxe.

Odmítáme jakékoliv projevy rasismu, ať už na stadionech, či mimo ně. Ceníme si, že se proti nim snaží fotbalové prostředí bojovat. Pokud však na jednu stranu FIFA trestá fotbalové asociace za to, že si před mezistátními zápasy připomínají Den válečných veteránů symboly vlčího máku, je pak oficiální podpora politického hnutí Black Lives Matter o to víc skandální a odsouzeníhodná.

Respektujeme odlišnosti přístupů jednotlivých národů k vlastní historii. Nepřísluší nám je hodnotit, ale chceme dát tímto prohlášením důrazně najevo, že klečení týmu české fotbalové reprezentace je pro nás neakceptovatelným jednáním, které pošlapává základní principy národní hrdosti. Nepřejeme si návrat doby ohýbání hřbetů a je pro nás nepřijatelná představa, že bychom ještě kdy měli být svědky takové hanby, jako tomu bylo před zápasem se Skotskem.

Chceme věřit, že cesta k opětovné hrdosti na český národní fotbalový tým netkví v bojkotech, prázdných hledištích při zápasech reprezentace, či pálení dresů Pumy. Zároveň však očekáváme, že Fotbalová asociace ČR náležitým způsobem tuto situaci vyhodnotí a už nedopustí, aby byli čeští fanoušci svědky opakování této ostudy.

Redakce KN

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč