Vraždění Afroameričanů už musí konečně přestat!

Volali v úterý demonstranti na svém shromáždění ve městě Rochester (stát New York). Sešli se tu, aby odsoudili rozhodnutí velké poroty, která v předběžném řízení rozhodla, že policisté nebudou obviněni z podílu na vraždě černého narkomana Daniela Prudeho.

Co se vlastně stalo? Loňského 22. března přijel Daniel Prude (41) z Chicaga navštívit svého bratra. Něco popili, něco si šlehli a pak Prude skočil po hlavě ze schodů. Prudemu bylo po skoku zle a navíc začal vést divné řeči o zbytečnosti svého pobytu na tomto světě. Bratr se toho zalekl a zavolal na pomoc lékařskou pohotovost. Ta dorazila jak bývá zvykem raději i s hlídkou policie. Záchranář se po rozhovoru s Prudem a jeho příbuznými rozhodl, že ho pro jistotu odvezou do nemocnice. Z nemocnice ho po vyšetření propustili a zdravotnické taxi ho odvezlo zpět do bratrova bytu. Lékaři mu vystavili vysvědčení, které konstatovalo, že je až na duševní poruchu fyzicky zdráv.

Drogy a alkohol…

Ve tři ráno, tedy několik hodin po jeho návratu z nemocnice, bratr Prudeho opět volal o pomoc, neboť dotyčný z jeho bytu utekl. Policejní hlídka na muže narazila nedaleko, byl nahý a krvácel. Jeden ze zasahujících policistů ho spoutal, a protože byl Prude dost rozčilený a po policistech plival, byla mu přes hlavu nasazena i látková kukla, jako prevence před infekcemi. Prudemu čekání na sanitku vsedě však nevyhovovalo a pokoušel se opakovaně vstát. Policista ho proto povalil a přitiskl mu rukama hlavu k zemi. V této poloze pak setrval s přestávkami přibližně 3 minuty. Když se policistovi zdálo, že Prude přestal klást odpor, pustil ho. Přibližně po dalších 8 minutách dorazil lékař, který konstatoval Prudeho bezvědomí. Během transportu se ho podařilo na krátko probrat, ale po několika dnech v nemocnici žel zemřel.

Celý incident trval 11 minut a všech sedm zasahujících policistů mělo zapnuto své osobní videokamery. Z celkem cca 1,5 hodiny trvajících záběrů šlo bez problémů zrekonstruovat chování všech, kteří se zásahu účastnili. Výpovědi přivolaného lékaře a policistů se shodovaly a tak ani nevzniklo podezření z nepřiměřenosti policejního zákroku.

Jak vyplývá z lékařské zprávy, Prude zemřel v souvislosti s požitím kombinace fencyklidinu (andělský prach), alkoholu a marihuany (delirium a akutní intoxikaci drogou). Podle všeho se po požití drog a alkoholu udusil.

A případ policejní brutality byl na světě. Policejní videozáznamy unikly na veřejnost jako na potvoru v září, kdy gradovaly násilnosti Black Lives Matter po smrti jiného černého narkomana George Floyda.

Rudá prokurátorka

Kompletní zpráva generální prokurátorky Letitiy Jamesové připomíná sice více neúspěšnou politologickou práci, než právní text v podobě souhrnu faktů, ale vyčíst se z toho něco dá. Má 204 stran, ale to, co se týká incidentu, se vešlo od strany 6 do strany 27.

„Jsem tu, abych zajistila spravedlnost při smrti Daniela Prudeho,“ řekla afroamerická generální prokurátorka státu New York Letitia Jamesová šest měsíců po incidentu. Ze včerejšího rozhodnutí velké poroty tak byla značně rozladěna.

Slečna Letitia Jamesová (62) je generální prokurátorkou od ledna 2019. Původně bývala aktivistkou. Je členkou Working Families Party, což je partaj pod širokými křídly Demokratické strany. Jedná se o progresivickou politickou stranu marxistického typu, vytvořenou z odborů a z různých komunitních bojůvek.

Prokurátorka Jamesová se po zveřejnění videa z policejního zákroku, tedy šest měsíců po incidentu, zasadila o propuštění černého velitele policie z Rochesteru, důstojníka Le’Rona Singletaryho. Zatlačila na afroamerickou starostku Lovely Warrenovou (44) z Demokratické strany. Presumpce neviny byla v září 2020, tedy několik týdnů do prezidenských voleb, totiž v případě smrtí černých narkomanů, přísně zakázanými slovy. Velitele teď alespoň čeká tučné odškodné – měl jít za čtrnáct dnů do penze.

Demonstranti se včera na svém meetingu shodli, že smrt černého narkomana Daniela Prudeho z Chicaga nemůže zůstat nepotrestána. Zavzpomínali také na loňské září, kdy se před nimi třásl každý policista. Zářijové protesty byly obzvláště násilné, trvaly 14 dnů, dav zfanatizovaných fanoušků Black Lives Matter zaútočil na místní policejní ředitelství, které však za pomoci silných oddílů těžkooděnců naštěstí odolalo. Protesty se pak z Rochesteru „přirozeně“ přesunuly na newyorskou Times Square, kde si policie také užila. V Rochesteru zůstalo jen u zapálených policejních aut a u několika zraněných policistů. V jiných městech takové štěstí policie neměla, vypálených policejních budov bylo v tomto pozdním předvolebním létě několik. Letním černošským nepokojům se přičítá 38 mrtvých.

Permanentní revoluce

Ač by se nestranný pozorovatel mohl domnívat, že tyto „spontánní výrazy občanské nespokojenosti“ už nemohou Demokratické straně posloužit (vždyť získala ve volbách vše), mýlil by se. Jde totiž o povahu politické práce Demokratické strany. Ta se víceméně snaží zaměstnat své příznivce permanentním aktivismem. Podobný charakter politické práce jsme si mohli v minulosti povšimnout u marxistických stran, které také prosazovaly jakousi permanentní revoluci.

Pochodující demonstranti se včera zastavili na Civic Center Plaza, kde sídlí místní šerif. Ten nechal služebnu zabarikádovat mobilními ploty. Několik aktivistů ploty sice překonalo, ale dál se nic moc nestalo …

 

Zde můžete shlédnout video ze samotného incidentu :

https://youtu.be/_naacmbhoY0

Jak to vypadalo v Rochesteru v září se můžete podívat zde :

https://youtu.be/qBivZ0lbmpk

https://youtu.be/lxmUjt0N0IM

A jak to bylo v úterý je zde : https://youtu.be/4Yq8IusDGwk

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!