Vlastizrada ve sněmovně

Na trapasy, ostudu, selhání a podobně jsme si už v posledních měsících zvykli a jsou tak nějak součástí každého dne. Nicméně to, co se dnes odehrálo v Poslanecké sněmovně, daleko přesahuje hranice představivosti. Vládní koalice spolu s komunisty hlasovala pro přesunutí 10 miliard korun z rozpočtu armády do rozpočtových rezerv. Nutno dodat, že na nátlak komunistů. Tři desetiletí od revoluce se tak nacházíme v situaci, kdy komunisté rozhodují o zahraniční i obranné politice státu.

Nepochybně z úst vládních představitelů uslyšíme, že armáda dostane peníze (vsadíme se klidně, že 10 miliard nedostane) zpátky v rámci kompenzace za anticovidová opatření. Taky uslyšíme, že v rozpočtovém provizoriu by armáda nedostala nic a podobně. Ti, kteří toto budou říkat, nechápou realitu. Politika je především o symbolech. Armáda je symbolem síly státu, je také symbolem struktury, která neselhává, je symbolem boje proti terorismu, je symbolem boje proti COVIDu.

 

To, že vládní politici jsou schopni její osud učinit součástí handlu s komunisty, je odporné a vlastizrádné. Je jasné, že takovými slovy by se mělo šetřit. Ale vzpomeňte si, kdo v posledních měsících obstál. Byli to zdravotníci, hasiči, dobrovolníci a vojáci. A jak dopadli? Řada zdravotníků stále čeká na slíbené odměny a teď ostrouhali i vojáci. O jejich osudu rozhodli ti, kdo selhali. Selhali takřka ve všem a Česko poškodili na řadu let.

Jsem skutečně zvědav, jak se zástupci vlády budou dívat zpříma do očí představitelům armády, až je půjdou prosit, aby pomohli s očkováním. S očkováním, v jehož přípravě vláda fatálně zaostává. Vojáci samozřejmě takový úkol přijmou, protože v sobě mají úctu a smysl pro povinnost. Nasednou tak do rozhrkané sovětské techniky a vyrazí. Jako vždycky, jako holka pro všechno. Ptám se ovšem. Kdo bude chtít v budoucnosti sloužit v takové armádě?

A jak vypadáme před spojenci, jak vypadáme v rámci NATO? Jako jediný spojenec, který de fakto snižuje výdaje na obranu. Jako stát, kde obrannou politiku řídí kolaborantská svoloč z KSČM. Pokud jsme mohli premiéra Andreje Babiše za něco v minulosti chválit, případně oceňovat, bylo to prozápadní směřování Česka a podpora transatlantických vazeb. Byla to mimo jiné i zahájená modernizace armády. To vše je nyní v troskách. Kolaboranti ve Sněmovně zvítězili. Můžeme se uklidňovat tím, že jen prozatím.

V rámci vzájemné spolupráce přebíráme z info.cz

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!