Ve Wuhanu školí o bezpečnosti…

Wuhanský virologický institut Čínské akademie věd uspořádal ve dnech 16. a 17. prosince mezinárodní konferenci na téma bezpečnostních opatření v biologických laboratořích.

Vědci si mohli vyslechnout nejnovější poznatky např. z oblasti systému řízení biologické bezpečnosti nebo třeba ochrany bakteriálních a virových produktů.  Účastníky kurzu bylo na dvě stovky vědců a studentů ze třiceti zemí světa.

Problémy s bezpečností v čínských výzkumných centrech nemají jen v rámci experimentů s netopýry, nýbrž obecně.

V Číně studuje laboratorní výzkumné techniky více než pět milionů studentů různých oborů a často ve velmi nuzných podmínkách. Ročně zahyne několik vědců a jejich studentů. Čínských vědců je přesto stále dost a nebojí se experimentovat.  O nehodách na čínských univerzitách si můžete počíst zde.

Jak víme, výzkum ve Wuhanském virologickém institutu financoval z části též americký Národní institut pro alergie a infekční choroby. Společná vědecká práce s materiálem SARS-CoV-2 zde.

Institut je řízen Čínskou komunistickou stranou a výzkumem koronavirů se zde zabývají již od roku 2005. Za roky své činnosti institut izoloval na 300 sekvencí netopýřího koronaviru a vyrobil i několik „syntetických virů“.

Na obrázku vidíme účastníky konference. Všichni odjížděli přesvědčeni, že z wuhanských laboratoří nikdy neunikla ani myš, natož vir.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!