V Půlnočním království přituhuje

V pohádce Pyšná princezna si chodil švec zpívat do země Krále Miroslava. V zemi Půlnočního království, v níž žil, byl totiž zpěv pod přísným trestem zakázaný. Jako děti jsme se takovému hloupému zákazu smáli, jenže nová předsedkyně CDU Annegret Kramp-Karrenbauerová je na tom teď podobně, jako nebohý švec z Pyšné princezny.

Dle dávné tradice si v jednom městečku zvou mezi postavy bláznů různé osobnosti. Pozvání bývá pro dotyčné výsadou, váží si ho a snaží se svou rolí přispět k všeobecnému veselí. Letos roli šaška mezi blázny přijala nová předsedkyně CDU Annegret Kramp-Karrenbauerová, nástupkyně Angely Merkelové. A považte, troufla si říct vtip na adresu snah zavádět záchodky pro třetí pohlaví! Na místě její žerty vzbudily smích, ale dovolit si něco takového v Německu už není jen tak. Takový bezprecedentní útok na evropské základní hodnoty! To se nesmí nechat jen tak! A tak je nebohá předsedkyně bombardována nenávistnými vzkazy a výzvami, aby se okamžitě omluvila. A to jak zleva (kde by to jeden ještě čekal) tak i z řad vlastní strany.  Copak neví, že se takové vtipy říkat nesmí? Nevím, zda paní Kramp-Karrenbauerová časem podobným tlakům podlehne, či jim dokáže čelit. Zatím se snad zdá, že vydrží

Za „správný konec“ to naopak vzalo vedení mateřské školy v Hamburku, které před karnevalem rozeslalo rodičům dětí dopis, v němž upozorňuje, které kostýmy považuje za nežádoucí. Pokud byste nevěděli, jde o oblečení, které nahrává stereotypnímu vnímání pohlaví, barvy pleti či kultury. Vedení školky se přitom opírá o oficiální brožuru, jejíž vydání podpořilo spolkové ministerstvo pro rodinu, seniory, ženy a mládež. Mezi zakázanými kostýmy se tak ocitl mj. i Vinnetou, protože prý Indiáni nikdy neexistovali a tento pojem byl během kolonizace vnucen tehdejšímu obyvatelstvu Ameriky a je spojen s brutálním vyhlazováním této skupiny lidí. Autoři brožury naopak iniciativně navrhují, že dívky mohou jít na karneval za pirátky a hoši si zase mohou obléct kostýmy mořských mužů, kteří jsou obdobou mořských panen.

Pokud by se vám v příštích dnech zdálo, že se u našich západních hranic shromažďuje větší počet německy hovořících osob, které si navzájem vypráví vtipy a smějí se, buďte k nim přátelští. Jsou to naši sousedé, kteří musí čas od času prchnout z Půlnočního království do země, kde sice nevládne král Miroslav, ale ještě je zde dovoleno beztrestně se smát a bavit.

Antonín Randa

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 . Děkujeme!