V EP o Covid pasech

Dnes jsme v Evropském parlamentu hlasovali o zrychlené proceduře ke Covid pasům. Důvod: umožnit volné cestování po Evropě i světě už o prázdninách.
 
Na plénu jsem to podpořil, protože je to dobrá iniciativa. K získání pozitivního osvědčení by měly vést tři cesty – očkování, test (PCR nebo zdarma antigenní) či prodělaná nemoc. Odpor, který covid pasy vzbuzují u části lidí, považuji za nedorozumění. Do mnoha států světa bylo očkování nutné i před covidem, například na žlutou zimnici. Jde o opatření dočasné a pragmatické, které umožní rychlejší návrat k normálu. Je to opatření logické – státy investovaly příliš peněz do lockdownů a vakcinace, než aby si to pokazily kvůli cizincům. Pokud by si podmínky určoval každý stát jinak, vznikne chaos. EU ale musí zapracovat na tom, aby se k vakcinaci dostali všichni, kdo se naočkovat chtějí.
Zajímavé bylo hlasování (viz obrázek). Zejména pro milovníky Pirátů. Ti byli spolu s SPD proti. Pro byly ODS, KDU, TOP i ANO!
 
A ještě perlička. Maily europoslanců byly po 2 dni zahlcovány tisícovkami spamů, organizovaných fanatickými odpůrci pasů. Ukázalo se, že EP nemá proti takovým spamům účinnou ochranu. Přes noc to mazali naši obětaví asistenti….
 

Autor je poslancem Evropského parlamentu za ODS, která je členem skupiny Evropských konzervativců a reformistů.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!