Užiteční idioti v Evropě a USA

V poslední době proběhly v mnoha amerických a evropských městech pouliční protesty na podporu Hamásu. Demonstranti vyjadřovali především svou nenávist vůči Izraeli a Židům, osud Palestinců žijících v Pásmu Gazy ovládaném teroristickým hnutím Hamás je nezajímá.

Kdyby jim na Palestincích skutečně záleželo, museli by požadovat sesazení jejich vůdců, kteří zneužívají miliardové částky mezinárodní pomoci, střílejí do vlastních lidí, když se pokoušejí uniknout do bezpečí, a skladují zbraně i munici ve školách a hustě zalidněných oblastech.

Co začít doma?

Demonstranti by místo výzev ke zničení Izraele měli požadovat likvidaci hnutí Hamás, které drží dva miliony Palestinců jako rukojmí, zatímco jeho vůdci žijí v luxusních hotelech v Kataru.

Místo výzev ke genocidě Židů a zničení Izraele by měli požadovat osvobození Pásma Gazy od vlády teroristů, jež dvěma milionům Palestinců způsobila novou nakbu (katastrofu – tak označují Palestinci ztrátu svého území v roce 1948 pozn.red.)….

Fanatické provolávání nenávistných sloganů proti Izraeli z nikoho zastánce Palestinců neudělá. Hamás a extremistické bojůvky celá desetiletí podněcují genocidní útoky proti Izraeli. Pomohlo to snad Palestincům?

Demonstranti v Americe a v evropských zemích donekonečna omílají anti-izraelské lži, aniž by Hamásu a jeho íránským pánům připsali sebemenší vinu.

Povzbuzují tak strůjce teroru, jako je Hamás, Al-Káida, Islámský stát a Írán, který je dnes už jen krok od získání jaderných zbraní, s nimiž by mohl vydírat a útočit na Západ.

Demonstranti, kteří se považují za slušné občany, dávají vlastně teroristům najevo, že lidé na Západě podporují násilí, terorismus a dokonce i džihád (svatou válku), a to nejen proti Izraeli a Židům, ale také proti křesťanům a „nevěřícím“ v Evropě i Americe.

Spravedlivý odboj!

Dva dny po děsivém masakru a únosu civilistů ze 7. října – kdy teroristé upalovali batolata (jedno prý strčili do trouby) a dětem stínali hlavy, protestující na newyorském náměstí Times Square mávali palestinskými vlajkami a skandovali: „Spravedlivý odboj“, „Ať žije globální intifáda“, „Za likvidaci osadnického sionistického státu a „Od řeky k moři bude Palestina svobodná!“

Požadavek na zničení Izraele a jeho nahrazení islámským státem se nachází v Chartě Hamásu:

„Palestina je vakf, území zasvěcené muslimům po všechny generace do soudného dne, každá její píď. Žádná arabská země, ani všechny arabské státy jako celek, žádný král ani všichni králové a prezidenti… nemají právo ji dělit.“ (Článek 11)

V roce 2005 se Židé z Pásma Gazy stáhli a předali jej Palestincům, aby si zde vybudovali „Singapur u Středozemního moře“. Oni však místo toho vybudovali teroristický stát.

Demonstranti neobviňují Hamás ani z rozpoutání války, ta podle nich začala až, když Izrael opětoval palbu. Pokud by podporovatelé Palestinců měli opravdu zájem Gazanům pomoci, měli by nejdříve odsoudit válečné zločiny, jež teroristé spáchali 7. října proti Židům, křesťanům i muslimům.

Pokud by protestující v ulicích New Yorku, Washingtonu a Londýna skutečně chtěli Palestincům pomoci, tak by museli odsoudit Hamás a podpořit Palestince, kteří chtějí žít v míru a bezpečí. Zdaleka ne všichni souhlasí s genocidními teroristy a mnozí Hamás odsuzují. Tisíce Palestinců se v poslední době vydaly za lepším životem do Evropy, jaký si užívají demonstranti. Nechtějí se již bát toho, že jim někdo ve dvě v noci zaklepe na dveře. Nechtějí už déle žít v sousedství rampy na odpalování raket umístěné u dětského hřiště. V tomto krátkém videu jedna Gazanka křičí do kamery: „Ti bastardi z Hamásu.“

Tunely místo škol

Proč demonstranti ignorují skutečnost, že Hamás od roku 2007 vyvolal několik válek s Izraelem? Proč je nezajímá, že proměnil Pásmo Gazy ve skladiště zbraní a základnu pro globální džihád a terorismus? Proč zavírají oči před tím, že Hamás místo výstavby nemocnic a škol vyrábí zbraně, buduje rozsáhlou síť podzemních tunelů pro své bojovníky a pašuje do Pásma Gazy rakety a moderní zbraně?

Kde byli evropští a američtí aktivisté, když ozbrojenci Hamásu porušovali lidská práva vlastních lidí – když si z nich dělali lidské štíty, aby jejich mrtvá těla mohli ukazovat televizním štábům? Kde byli zastánci Palestinců, když Hamás zatýkal, mučil a vraždil palestinské novináře a obhájce lidských práv? Není to tak dávno, co policie Hamásu zmlátila a pozatýkala stovky Palestinců, kteří vyšli do ulic protestovat proti bídě a všudypřítomné korupci svých vládců. Proč žijí tři nejvyšší vůdci Hamásu – všichni miliardáři – v luxusních pětihvězdičkových hotelech v Kataru? Toto snad podporovatele Palestinců nezajímá a za demonstraci jim to nestojí?

Vůdce teroristického hnutí nepochybně těší podpora, jaké se jim dostává v ulicích Londýna, Washingtonu a New Yorku. A svou radost také promptně dali najevo v prohlášení k demonstrantům:

„Hnutí islámského odporu tleská masové podpoře a solidárním pochodům, jež proběhly v amerických městech a metropolích Západu.“ Představitelé Hamásu demonstranty vyzvali, aby „vystupňovali lidový odpor [proti Izraeli]“ a přidali se k nim ve válce proti Židům.“ Hamás zkrátka vyzývá demonstranty na Západě, aby se k nim přidali jako teroristé v jejich džihádu proti Izraeli a Židům. Jedno však zamlčeli. Džihád se jednou obrátí i proti křesťanům a nevěřícím. Podle jednoho džihádistického přísloví: „Nejdříve přijdou na řadu ti, co světí sobotu, a potom ti, co světí neděli.“

Íránští mulláhové s Hamásem bezpochyby považují anti-izraelské demonstrace v USA, Kanadě a Evropě za projev solidarity, za podporu masakru ze 7. října. Pro Írán je to další krok v naplňování jeho plánu stát se hegemonem Blízkého východu a potom „exportovat revoluci“ do celého světa.

Země a skupiny, které páchají teroristické útoky, považují protiizraelské demonstrace za rozšíření své války proti Západu.

Nejde jen o Izrael

V několika posledních týdnech Írán provedl nejméně 48 útoků na americké základny v Sýrii a Iráku. Více než 46 amerických vojáků bylo zraněno, mnozí utrpěli těžká poranění mozku. Od nástupu prezidenta Bidena do úřadu provedl Írán proti americkým jednotkám v Sýrii a Iráku nejméně 131 útoků (83 do března 2023, 48 poté) a zdá se, že tyto útoky jsou součástí rusko-íránského – a v poslední době i čínského – plánu na úplné vytlačení USA z Blízkého východu, možná i kvůli ropě. Několik amerických odvetných náletů drony na nehlídané íránské sklady zbraní nemělo dostatečný odstrašující účinek.

Demonstranti podporující Hamás se maskují jako mírotvorci. Ve skutečnosti oslavují terorismus a islámský imperialismus. Írán se snaží posilovat svůj vliv v Sýrii, Libanonu, Izraeli, Iráku, Jemenu, Saúdské Arábii a v rámci tažení proti „Velkému Satanovi“ – Spojeným státům americkým – i v Jižní Americe. Íránci již infiltrovali Venezuelu a na Kubě již diskutovali na téma „střet s ‚amerikánským imperialismem'“.

Demonstrující milovníci míru si zřejmě neuvědomují, jak destruktivní je jejich ideologie pro ně samotné i jejich svobodný způsob života. Možná si nejsou vědomi svého fanatického antisemitismu. Měli by se zamyslet, jak by se jim žilo v Gaze, Bejrútu, Damašku nebo Teheránu. Protestovat v Londýně, Washingtonu a New Yorku je snadné.

V protikladu k tomu, co o sobě demonstranti prohlašují, jsou nenávistné pochody za likvidaci Izraele také útokem na západní civilizaci. Nemylme se, útok na židovský stát je rovněž nepřímou obhajobou totalitního režimu a bídy – samozřejmě ne chudoby vůdců. Tuhle utopii si dnes užívají občané Íránu, Severní Koreje, Afghánistánu, Kuby, Venezuely… i Pásma Gazy.

Bassam Tawil je arabský muslim žijící na Blízkém východě.

Převzato z Gatestone Institute.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!

200 Kč500 Kč1000 Kč