Už i Kalifornie má obavy z masové imigrace

Plán Josepha Bidena zvrátit imigrační politiku prezidenta Donalda Trumpa by mohl „rozbít“ Kalifornii, řekl v pondělí 12. prosince guvernér Kalifornie Gavin Newsom z Demokratické strany a dodal: „Říkám to jako otec, říkám to jako někdo, kdo se cítí zodpovědný za to, že je součástí řešení – snažím se udělat to nejlepší“.
Přímá a hlasitá kritika nejmodřejšího guvernéra nejmodřejšího státu Spojených států směřující k politice Bílého domu může znamenat dvě věci.
Předně je situace na jižní hranici USA skutečně vážná. Slovo „krize“ neodpovídá stavu, vhodnější slovo, které by mohlo popsat tamní atmosféru výstižněji, je „katastrofa“.
Zde si můžete porovnat podrobné statistiky pohraničníků za uplynulé roky:
Skupina dvaceti republikánských kongresmanů se pod tíhou neřešených problémů na hranici chystá v lednu zahájit proces impeachmentu proti ministru vnitřní bezpečnosti Alejandro Mayorkasovi. Mají ho za zločince, který úmyslně a se souhlasem, či dokonce na příkaz Josepha Bidena, porušuje zákon. Hlavním důvodem k obžalobě bude opakované lhaní Kongresu.
Druhým důvodem pro Newsomomu kritiku Josepha Bidena, může být sondáž voličského prostoru. O demokratovi Newsomovi se často hovoří jako o kandidátovi pro prezidentské volby 2024.
Newsom v současné době prosazuje vyplacení reparací každému potomkovi otroků ve výši 223 000 dolarů (asi 5 mil. Kč). V praxi by to ale mělo znamenat, že částku obdrží každý černý Kaliforňan. Padají také návrhy, aby černí podnikatelé obdrželi 350 000 dolarů, což je necelých 8 milionů korun, jinak prý své bílé konkurenty nemohou nikdy dohnat…
Kalifornská pracovní skupina, která se reparacemi zabývá, má do 1. července 2023 doručit závěrečnou zprávu parlamentu.
Na obrázku je guvernér státu Kalifornie Gavin Newsom (55) a prezident Donald J. Trump. Setkali se v roce 2019 a tenkrát Newsom k imigrační politice Trumpa řekl, že jde o „umělou krizi“ a „politické divadlo“.
Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme