USA: univerzity kritizovány za antisemitismus

Šéfky tří prestižních amerických univerzit čelí kritice poté, co při slyšení v Kongresu daly najevo, že výzvy ke genocidě Židů by nebyly automaticky proti pravidlům jejich institucí. Ve svých odpovědích uvedly, že by při posuzování takovýchto výroků záleželo na kontextu. Proti jejich slovům se vymezují akademici, podnikatelé i politici.
V centru kontroverze jsou rektorky Sally Kornbluthová, Liz Magillová a Claudine Gayová z Massachusettského technologického institutu (MIT), Pensylvánské státní univerzity, resp. Harvardovy univerzity. Republikánská kongresmanka Elise Stefaniková všem třem univerzitním “prezidentkám” položila dotaz, zda výzvy ke genocidě Židů porušují etické kodexy jejich škol nebo pravidla proti obtěžování a šikaně. Ani jedna z dotázaných neposkytla jasnou odpověď.
“Když jsou cílené na jednotlivce, nikoli jako veřejná prohlášení,” reagovala šéfka MIT Kornbluthová. “Bylo by to vyšetřováno jako obtěžování, kdyby to bylo rozšířené a vážné,” dodala. Její dvě kolegyně pak uvedly, že při zvažování trestu za výzvu ke genocidě by záleželo na kontextu a na tom, zda se s rétorikou pojí také činy. “Pokud se z projevů stane jednání, může jít o obtěžování,” řekla Magillová. “Jednáním myslíte spáchání činu genocidy?” reagovala kongresmanka Stefaniková.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč