USA: mladí lidé a holocaust

Podle nového průzkumu si každý pátý mladý Američan myslí, že holocaust je mýtus, a jen polovina je přesvědčena, že se určitě stal.
Pouze polovina Američanů ve věku 18 až 29 let je přesvědčena o tom, že se holocaust stal. Ve věku 30 až 44 let je to jen osm procent.
Mladí lidé si také téměř pětkrát častěji myslí, že Židé mají v USA příliš velkou moc, než lidé starší 65 let. S touto zažitou antisemitskou frází souhlasilo 28 % mladých respondentů, zatímco mezi staršími Američany to bylo jen 6 %.
Starší Američané mnohem častěji věřili historické skutečnosti holocaustu, tedy pokusu hitlerovského Německa o vyhlazení židovského národa.
Podíl Američanů, kteří věří, že holocaust je mýtus, byl podobný na všech úrovních vzdělání – tedy jak mezi nejnižšími vrstvami, tak mezi vysokoškoláky.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč