USA: inkluzivní jazyk v letectvu

Akademie amerického letectva (USAFA) obhajuje své vzdělávání kadetů, aby se vyhýbali „genderově specifickým výrazům“, jako je „máma“ nebo „táta“, a tvrdí, že „inkluzivní jazyk“ je důležitý pro její poslání, kterým je výcvik vůdců schopných vyhrávat války.

Vojenská škola se sídlem v Colorado Springs se nedávno setkala s kritikou kvůli krátkému snímku, který instruuje kadety, aby nahrazovali genderově specifické výrazy genderově neutrálními. Například „partner“ je považován za lepší alternativu než „přítel“ nebo „přítelkyně“. Výrazy jako „rodiče“, „pečovatelé“ a „opatrovníci“ jsou vhodnější než „máma“ nebo „táta“.  Aby byli kadeti „inkluzivní“, měli by se také vyhnout výrokům, že jsou „barvoslepí“ nebo že u ostatních „nesledují barvu kůže“ nebo že „všichni jsme jen lidé“, uvádí se ve snímku.

Woke v armádě

Slide obrazovky snímku, který je součástí školení s názvem „Diverzita a inkluze: Co to je, proč nám na tom záleží a co můžeme dělat“, sdílel s Fox News republikán Mike Waltz, veterán z války v Afghánistánu a hlasitý kritik tzv.  wokeismu v americké armádě.

„V armádě je tradicí dostávat dopisy od mámy a táty nebo od svého přítele a přítelkyně tak dlouho, jak dlouho existuje armáda,“ řekl Waltz pro Fox News. „Nyní instruujeme každého kadeta nastupujícího do letectva, aby neříkal ,máma‘ a ,táta‘, aby neříkal ,přítel‘ nebo ,přítelkyně‘ a usilujeme o tento druh genderové neutrality.“

„Myslím, že letectvo by se mělo obávat ,makroagresí‘ vůči Americe, které se dějí po celém světě,“ dodal v posměšné narážce na „mikroagresi“, což je termín, který levičáci používají pro chování, jež považují za neúmyslnou nebo nepřímou diskriminaci příslušníků marginalizované skupiny.

Zkreslení?

V reakci na kritiku akademie uvedla, že jazyk snímku byl vytržen z kontextu a „zkreslen“.

„Letecká akademie nezakazuje používání výrazů ,máma a táta‘ ani jiných genderově specifických výrazů,“ uvedla akademie ve svém prohlášení. „Dotyčný slide nebyl zamýšlen jako samostatný.“

Slide měl podle akademie „demonstrovat, jak by měl být respekt k druhým využíván k budování inkluzivních týmů, které produkují efektivnější bojové jednotky“.

„USAFA rozvíjí charakterní vůdce, kteří dokáží inkluzivně vést různorodé týmy letců a gardistů, aby posílili inovace a zvítězili v budoucím konfliktu,“ sdělila akademie. „Právě rozmanitost letců a gardistů pocházejících ze všech koutů našeho národa, kteří plní stovky kritických úkolů ministerstva letectví, z nás dělá nejlepší a nejinovativnější vzdušné a kosmické síly, jaké kdy svět poznal.“

Na dalším slidu, který Waltz sdílel, jsou kadeti odkázáni na akademickou „Čítárnu rozmanitosti a inkluze“, kde jsou k dispozici další „zdroje“ k tomuto tématu. Tato místnost je podle tiskové zprávy z února 2021 „bezpečným prostorem“ určeným k „rozšíření a prohloubení zkoumání otázek souvisejících s rozmanitostí, inkluzí a spravedlností“.

„Mark Jensen, předseda fakultního senátu akademie a profesor filozofie, uvedl, že čítárna je výsledkem týmové práce členů fakulty a probíhajícího cyklu kritických rozhovorů akademie, který se zformoval po smrti George Floyda,“ informovala tehdy akademie.

Waltz, který je řadovým členem podvýboru pro připravenost ozbrojených sil Sněmovny reprezentantů, se s Foxem podělil o zvláštní obavy, že struktura programu zřejmě vytváří „oddělený, paralelní řetězec velení“.

Jako Sověti

„Těm z nás, kteří jsou o něco starší, to připomíná to, co dělali Sověti nebo co dnes dělají Číňané, kde mají doslova politické komisaře dosazené na všech úrovních na konci velícího řetězce, a také mají oddělený řetězec podávání zpráv, aby zajistili, že armáda dodržuje jejich ideologii a politickou doktrínu,“ řekl Waltz.

Nejenže mají v kádrovém velícím řetězci důstojníky pro diverzitu a rovnost, ale také nosí speciální insignie, což je přesně to, co nosí političtí komisaři – pásku na paži jako v sovětské armádě, a stejně tak nyní v čínské komunistické armádě. Prostě si myslím, že jsou tu opravdu znepokojivé paralely,“ uzavírá.

Převzato z Epoch Times

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme