Trump vs. DeSantis

Ve třináctém díle podcastu Notorické konzervy jsme se zaměřili na republikánské primárky. Ron DeSantis oznámil kandidaturu na prezidenta USA a postaví se tak proti Donaldu Trumpovi, na jehož politiku sám na Floridě navazuje.

Donald Trump dokáže svým charismatem oslnit a mobilizovat davy, rozzuřit progresivististické politiky a média. Za dobu svého úřadování zcela proměnil tvář republikánské strany, kterou tak přiblížil working-class.  Ron DeSantis však ukazuje, že konzervativní politiku nelze dělat pouze slovy, ale i skutečnými činy. Z Floridy, někdejšího swing-state, dokázal během svého guvernérství učinit republikánskou baštu a ukázat tak světu, že po akceschopné konzervativní politice je nejen velká společenská poptávka, ale také jde úspěšně uplatňovat i v praxi. Kdo z nich má větší šanci na úspěch? Kdo z nich dokáže spíše porazit Bidena?

Proč obvinění směřující na Trumpa nestojí na pevných základech a přináší mu naopak oprávněné politické body? Jak Trump proměnil republikánskou stranu, ve které již zapouští kořeny národní konzervatismus? Co vše dokázal DeSantis na Floridě? DeSantis a jeho boj s woke. Jací jsou ostatní republikánští prezidenští kandidáti? To a mnoho dalšího se dozvíte v novém díle podcastu Notorické konzervy.

K poslechu na Spotify, Apple podcast, Google podcast a nově i na YouTube.

Notorické konzervy

Andrej Duhan & Kateřina Lomičová

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme