Trochu švandy o potratech

Komička Laurie Kilmartinová minulou neděli vtipkovala na kanálu MSNBC o svém eventuálním těhotenství s tím, kdo může za únik torza dosud nevydaného rozhodnutí Nejvyššího soudu USA v otázce potratů. Pokud za únik může republikán, chtěla by se s ním souložit a pokud by s ním otěhotněla, ráda své dítě zabije. Doslova řekla: „… pokud během našeho sexu s ním otěhotním, s radostí potratím náš plod a dám jim (Nejvyššímu soudu) to vědět“. Ostatní přítomní se tomu srdečně zasmáli.

Pak ještě dodala: „… myslím si, že každý demokratický člen Kongresu, který je starší 87 let, by měl držet hladovku za právo na potrat, protože, přiznejme si to, stejně jim nezbývá moc času.“

Ohledně zabíjení nenarozených zaperlila i Katherine Porterová, demokratická zástupkyně ve Sněmovně reprezentantů USA za stát Kalifornie. Ta se domnívá, že v době vysoké inflace, je potrat skvělou příležitostí, jak mohou rodiny vyřešit své ekonomické problémy.

Reagovala tak na otázku redaktora Lawrence O’Donnella, zda téma potratů přeci jenom nezastínilo ekonomické problémy Američanů, jako je především inflace.   Kongresmanka Porterová odpověděla, že tyto dva problémy se doplňují – jde podle ní o spojenou nádobu. Jsou drahé potraviny, benzín i bydlení, takže lidé musí mít možnost se rozhodnout, kolik hladových krků budou krmit, doplnila se zřejmým přídechem eugeniky. Slova Porterové by se tak dala přeložil, jako: „Nemáte peníze ? Zabijte své dítě!“

Na obrázku je Katherine Porterová (48) v kostýmu Batgirl. Objevila se v něm v Kongresu při hlasování o prvním impeachmentu Donalda Trumpa. Někteří kolegové napříč stranami svůj smích neudrželi a komentátoři jí označili za nevkusnou karikaturu. 

Profesí je právnička, vystudovala Harvard Law School pod vedením dnes už demokratické senátorky Elizabeth Warrenové z Massachusetts. Po ní také pojmenovala svou nejmladší dceru.

Manželství měla pohnuté, v roce 2003 se provdala za Matthewa Hoffmana. S ním se o deset let později rozvedla, neboť jí fyzicky a psychicky týral. Tři jejich děti tak vychovává sama.

Dokud se Donald J. Trump nestal prezidentem, nikdy prý neuvažovala o kandidatuře. Do Kongresu byla poprvé zvolena v roce 2018, když porazila úřadující republikánku Mimi Waltersovou. Porterová je první demokratkou zastupující v Kongresu do té doby výhradně republikánský Orange County. 

Ve Sněmovně se věnuje problematice ochrany spotřebitelů, spravedlivého bydlení a práv žen. Je členkou Výboru pro přírodní zdroje a předsedkyní Podvýboru pro dohled a vyšetřování (United States House Natural Resources Subcommittee on Oversight and Investigations).

Porterová je také místopředsedkyní Kongresového progresivního výboru, což je extrémistický politický klub komunistů v Kongresu.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!