Třikrát vyhoštěn a pořád v USA. A vraždí…

Fernando De Jesus Lopez-Garcia (32), Mexičan, je bezdomovec, který našel útočiště v kostele Grace Baptist Church v kalifornském San Jose. Byl opakovaně zatčen za násilné trestné činy, odpykal si také dvouletý trest odnětí svobody za těžké domácí násilí. Byl celkem třikrát z území USA deportován, ale vždy se vrátil zpět do zlaté tolerantní Kalifornie, kde strávil posledních patnáct let svého života.

 Minulý měsíc měl Garcia obzvlášť blbou náladu, koupil si proto ze sociálních dávek drogy s tím, že si dnešní den prožije v limbu některého z akčních hrdinů hollywoodské produkce. Vzal nůž, vešel do kostela a pobodal celkem pět lidí, z nichž jeden zemřel na místě a druhý krátce po převozu do nemocnice. Trojice přeživších už teď ví, že standardní postup kalifornských úředníků, kteří chrání nelegální přistěhovalce před svými federálními imigračními kolegy, není správný postup. Pokud by byl Garcia totiž zatčen a odsouzen již po svém prvním návratu po první deportaci, nikdo v ten den v kostele zemřít nemusel.

Není jediný

Příběhů o institucionální toleranci zejména kalifornských úřadů spočívající v krytí nelegálních cizinců i po spáchání vážného trestného činu, je žel nespočet.

Amerikou, vyjma zmíněného útoku nožem v kostele, při kterém přišla o život i dobrovolnice Kimberly Susan Fialová, která svému vrahovi předtím navíc pomáhala, zacloumal také případ salvadorského nelegála Carlose Eduardo Arevalo Carranzi (24), který zcela bezdůvodně ubil k smrti v jejím domě Bambi Larsonovou. Přitom byl Carranza již dvakrát odsouzený za prodej drog a vloupání a měl být podle federálních předpisů dávno před svým skutkem deportován a v případě svého návratu odsouzen a vsazen do vězení. Soudní příkaz, že se nesmí do USA pod hrozbou uvěznění po určitou dobu vracet, je obyčejně nedílnou součástí každého úředního rozhodnutí o deportaci.

Jiným případem ze San Jose je brutální vražda Ariany Funes-Diazové, čtrnáctileté dívky, kterou dvojice mladíků ze Salvadoru nejdříve svlékla do naha, pak jí zbili baseballovou pálkou a nakonec rozsekali mačetou. Přitom jednoho z vrahů dva roky před zavražděním dívenky imigrační soudce vyhostil z USA a druhý útočník byl v roce 2016 pro nelegální pobyt v USA vzat do vazby a pak za nejasných důvodů propuštěn.

Kde právo neplatí

Kalifornská policie nepodává informace o trestné činnosti nelegálních přistěhovalců, nevydává je po zatčení federálním úřadům, a co víc, poskytuje jim sociální služby, jako kdyby šlo o občany Spojených států.

Podle zprávy Centra pro imigrační studia z roku 2018 je na území USA celkem 38 jurisdikcí, které přímo zakazují spolupráci s federálními imigračními úřady. Federální úřady se tak vůbec nemají šanci dozvědět, že byla zadržena nebo odsouzena osoba nelegála, která je například v jiném státě federace stíhána za těžký zločin. Mimo okresy v Kalifornii, v Marylandu a v státě Washington, jde také třeba po Travis County v Texasu, kam patří i město Austin a také třeba Maricopa County v Arizoně.

O tom, jaké vrásky způsobuje nedodržování federálních předpisů v oblasti kriminality gangů si můžete přečíst zde.

Co může za kriminalitu?

Trumpova zeď na mexické hranici, která by mohla zadržet tisíce nelegálně příchozích denně, je demokraty považována za vrchol rasismu a za bolestivou urážku boje za občanská práva. Kriminalita v USA přitom dál roste. Ale i na tento argument mají demokraté jednoduché vysvětlení. Základem kriminality nelegálních přistěhovalců je podle nich bezdomovectví. Proto pro ně staví byty, kde nemusí platit nájemné a dokonce ani za spotřebu energií. Nutit tyto lidí alespoň do práce však nemohou, to by bylo proti jejich občanským právům. Právo pod demokratickým vedením tak dostává rozměr nekonečných výjimek z důvodu rasy, pohlaví a jiných aspektů, kterým však nerozumí ti, kteří si lámou hlavu, jak zaplatí příští měsíc hypotéku, když jim demokratický guvernér z důvodu onemocnění COVID-19 zavřel živnost. To je ale už jiný příběh.

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!