Transrasovost

Gender a rasa byly vždy mylně chápané jako stabilní, vrozené a jednoznačné. Není tomu tak.

Určitě vás někdy napadlo, jak dalece je geneticky dána rasa člověka, uvědomíme-li si, že v dnešním světě může být muž ženou a naopak.

Pokrok nezastavíš…

Pokrok přináší lidem svobodu, mohou si svobodně zvolit i pohlaví, a zdravotní pojišťovny to v rámci zákonného pojištění zaplatí. Můžete být, čím chcete, dokonce i bezpohlavní. Se vším se počítá.

Co se týče změny rasy, narážíme na problém dědičnosti. Vaši rodiče totiž o vaší rase rozhodli úplně bez vás. A to je nespravedlivé a od nich rozhodně sobecké. Ptal se vás někdo, zda chcete být běloch, černoch, Eskymák nebo příslušník indiánského kmene? Kdo to rozhodl? Jde takové rozhodnutí zvrátit?

Směrnice Rady 2000/43/ES ze dne 29. června 2000 říká:

Evropská unie odmítá teorie, které se pokoušejí určit existenci samostatných lidských ras. Použití výrazu „rasový původ“ v této směrnici neznamená přijetí takových teorií.

Evropská unie nás tedy jen upozorňuje, že se jí nelíbí rozdělování lidí podle ras, ale rasový původ je faktickým odrazem identity každého člověka. Je to pouhé konstatování o příslušnosti k rase, přitom žádná rasa není lepší nebo horší (i když mezi námi, nejlepšími běžci dlouhých i krátkých tratí jsou černoši)

Evropská unie nám tím také říká, že když jste běloch, neznamená to nutně, že jste rasista – rasa nepředurčuje politické preference.

Jenomže s neměnností rasy to není úplně tak jednoznačné.  Tvrdí to alespoň někteří američtí vědci.

Profesor Alan Goodman použil ve svém vědecko-populárním článku příklad o osteoporóze. Mezi americkými lékaři je hluboce zažitá rasistická teze o tom, že černoši netrpí osteoporózou (řídnutí kostí). Americký černoch tedy nepodstupuje vyšetření na toto onemocnění, protože je to zbytečné.

Některé studie však tvrdí, že část amerických černochů má dispozice onemocnět osteoporózou. Dokonce jimi i někteří onemocní. Samotná rasová příslušnost bez sociální definice je totiž v podstatě neúplná informace. To, že černoch neonemocní osteoporózou, je vlastně způsob, jak nechat černochy  bezcitně trpět tímto onemocněním a zároveň ušetřit milióny dolarů, které se využijí na lékařskou péči bělochů. Odporné, že? Tomu profesor biologie Goodman říká systémový rasismus.

Alan Goodman, profesor biologické antropologie na massachusettské Hampshire College, k tvrzení „rasová identita je určena informacemi obsaženými v DNA“, říká, že je to stejný nesmysl, jako když si lidé v minulosti mysleli, že Slunce obíhá kolem Země. Tato rasistická teze podle Goodmana, „dál jako upír saje krev“ seriózní vědě …

„Transrasovost“

Vedle vědců je i mnoho laiků, kteří vyznávají „transrasovost“. Dá se říci, že jde o regulérní sociální hnutí. A existuje také jistá paralela mezi transrasovostí a transgenderem.

To potvrzuje i profesor sociologie Rogers Brubaker z University of California v Los Angeles. Ten je přesvědčen o tom, že člověk může být příslušníkem jakékoliv rasy. (Gender a) rasa byly dlouho chybně chápané jako stabilní, vrozené a jednoznačné. Není tomu tak.

Na obrázku vidíme bělošku Rachel Dolezalovou (45). Tvrdí o sobě, že je černoškou, a to i přesto, že se narodila bílým rodičům. Kromě toho je ještě indiánského původu.

Dolezalová se narodila jako modrooká blondýnka s rovnými vlasy v Montaně, je členkou Demokratické strany USA, je vdaná a má dvě děti.

Nemá dobré vztahy se svými rodiči, poněvadž ti její novou rasu nepřijali. Otec má české kořeny. Toho potom, co o ní rodiče prohlásili, že říká médiím blbosti, nařkla ze sexuálního zneužívání. Dolezalová, když dospívala, tak její rodiče adoptovali tři afroamerické a jedno haitské dítě. To by mohlo ledacos vysvětlit.

Dolezalová je aktivistkou a kadeřnicí.

Dolezalová o sobě tvrdila, že je černoškou tak vehementně, až se stala prezidentkou místní pobočky Národní asociace pro rozvoj barevných lidí (NAACP). Organizace vznikla v roce 1909 s úmyslem prosazovat spravedlnost pro Afroameričany.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme