Tragédie na FFUK: když se hledá viník…

Poslanec SPD Jiří Kobza a kněz Tomáš Petráček na sebe v minulých dnech upozornili způsobem, který jen ilustruje smutnou skutečnost, kam až jsou některé veřejně známé osoby schopny zajít ve jménu svého „svatého boje“ za ten, či onen ideologický náhled na svět. Ač jsou oba z opačných stran politického spektra, jejich reakce na tragédii na Filozofické fakultě ukazuje, jak moc si jsou extrémy v konečném důsledku blízké. Oba se totiž rozhodli tragickou událost zneužít – tak, že z ní obviní své ideové oponenty.

„Podle médií úspěšný absolvent FF UK, která je základnou elity progresivismu a je známá tím, že naskočí na jakoukoliv šílenost z EU (v tomto směru protesty filozofů proti klimatickým cyklům planety byly obzvláště tragikomické), sebere doma zbraně a jde vystřílet svoji školu, své kamarády a spolužáky. Není to tedy žádný konzervativní dezolát, Putinův agent či podporovatel SPD, ale špičkový produkt inkluzivního progresivistického školství,“ napsal na svůj facebookový profil poslanec Kobza. Příspěvek později smazal a mluvčí SPD se od vyjádření svého poslance distancovala.

Z podobného ranku, jen s opačným ideologickým znaménkem, jsou slova P. Tomáše Petráčka, jež zazněla při bohoslužbě v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hradci Králové v den státního smutku:

„Po mém soudu není náhoda, že se ten hrůzný výlev zla stal na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. (…) Přes všechny její problémy je to historicky jedno z nejsvobodnějších a nejvíce tvůrčích prostředí v naší zemi, místo, kde se kriticky zkoumá minulost a přítomnost, kde se odvážně promýšlí a tvoří budoucnost,“ sděloval přítomným P. Petráček a pokračoval.

„Právě proto byla a je fakulta, její akademici a studenti už celé roky terčem nenávistného výsměšného mluvení o vítačích, neomarxistech, klimafanaticích a tak dále a tak podobně. Nyní se tento pilíř svobodné, otevřené a inkluzivní společnosti stal terčem přímého útoku, brachiálního násilí, které jakoby zhmotnilo všechnu tu verbální nenávist propagandistů a ideologů na jejich platformách a sociálních sítích,“ sděloval přítomným P. Petráček.

Buďme proto rádi za střízlivá slova prezidenta republiky Petra Pavla, který hned v úvodu svého novoročního projevu apeloval, aby lidé nehledali další viníky než samotného střelce.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!

200 Kč500 Kč1000 K