Trable Radka Sikorského

Radek Sikorski, kterého před pár lety viděl Respekt jako budoucího lídra Evropy, má v poslední době smůlu.

Nejdříve se stal nástrojem v rukou ruské propagandy, která jeho (hloupý) tweet použila jako důkaz, že za útokem na potrubí Nord Streamu stojí Američané.


Teď pro změnu se blýsknul rozzuřeným videem, v němž nadává prezidentovi Andrzejovi Dudě za to, že telefonoval prezidentovi Islámské republiky Iránu.

„Žádám okamžité vysvětlení, proč polský prezident volá řezníkovi Teheranu, proč prezident země Lecha Wałesy a Jana Pavla II. podporuje teokratický a teroristicky režim“ – hřímal.


Sikorského iniciativu okamžitě podpořila opoziční média. „Volba partnerů prezidenta Dudy více než výmluvná. Diplomacie blbečků, jak se jejich zahraniční politice říká, je vlastně docela slabé slovo“ – reagoval komentátor levicové Gazety Wyborczé.
A pak přišel tweet mluvčího ministerstva zahraničí Ukrajiny Olega Nikolenka: „Děkujeme prezidentu Andrzeji Dudovi za pomoc v zprostředkování komunikace s Islámskou republikou Iránu, jejíž cílem je zastavení dodávek iránských zbraní do Ruska“…

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!