„Totální útok na druhý dodatek“ – obhájci zbraní kritizují nové Bidenovo výkonné nařízení

Zastánci druhého dodatku ústavy rychle reagovali na nejnovější výkonné nařízení prezidenta Joea Bidena, jehož cílem je udělat další krok v agendě pro omezování zbraní, kdy opakovaně vyzývá k zákazu poloautomatických zbraní a velkokapacitních zásobníků.

„Zločiny páchají zločinci. Dokud se prezident Biden a jeho spojenci nerozhodnou jít po násilných zločincích, bude se násilí i nadále vymykat kontrole, jak se již děje. Naše zákony a úsilí by se měly zaměřit na kriminální živly, a ne na Američany dodržující zákony,“ uvádí se v prohlášení Národní střelecké asociace (NRA).

V nařízení Biden vyzývá Kongres k přijetí zákona pro prověrky žadatelů o zbraně a do té doby instruuje ministra spravedlnosti, aby prověrky zavedl i bez zákona tam, kde to to jen jde. Dále vyzval k propagaci a přijetí tvz. Red Flag Laws (tj. zákony, které umožňují lidem upozornit soudce na osobu držící zbraně, která může představovat nebezpečí pro sebe či své okolí a soudce pak může nařídit dočasné odebrání zbraně). Dále v nařízení vyzývá ke zveřejňování zpráv o kontrolách prodejců zbraní, požaduje, aby Federální obchodní komise vydala zprávu o marketingových strategiích výrobců zbraní směrem k dětem, atd.

Převzato z: https://www.defense.gov/

„Výkonné nařízení zvyšuje naše úsilí, abychom přiměli zbrojní průmysl k odpovědnosti. Je to jediný obor, který v dnešní době nemůžete žalovat,“ řekl Biden v úterý v Kalifornii.

„Nejvíce proti-zbraňový prezident v historii USA“

Dudley Brown, prezident Národní asociace pro práva na zbraně, vydal „ostré“ prohlášení, v němž vyzval Kongres, aby se postavil proti protiústavnímu pokusu pro registraci zbraní.

„Jedná se o totální útok na druhý dodatek [ústavy USA] a my zkoumáme všechny legislativní a právní možnosti, jak se bránit proti nejvíce proti-zbraňovému prezidentovi v historii USA. Které části ‚nesmí být porušen‘ Biden nerozumí?“ stojí v Brownově prohlášení.

Stejně jako ostatní organizace, které reagovaly, i Brown uvedl, že nařízení nesníží kriminalitu. Místo toho, jak napsal, udělá z občanů dodržujících zákony zločince, pokud se nepodřídí obsáhlým vládním nařízením.

„Skutečnost je taková, že toto výkonné nařízení nijak nezabrání zločincům v nelegálním nákupu a prodeji střelných zbraní, ale bude pastí pro jinak zákony dodržující Američany a dostane je z pohledu ATF na špatnou stranu. Protiústavní databáze NICS by měla být zrušena, nikoli rozšířena,“ napsal Brown. (pozn. překladatele: ATF je federální Úřad pro alkohol, tabák, střelné zbraně a výbušniny)

Organizace Gun Owners of America (GOA) v připraveném prohlášení uvedla, že takové kroky od prezidenta očekávala.

Viceprezident GOA Eric Pratt se nechal slyšet, že současný systém prověřování minulosti v 90 procentech případů selhává. Pratt nevěří, že jeho rozšíření situaci zlepší.

„Zbraně se budou i nadále dostávat do nesprávných rukou, dokud politici a úředníci nebudou schopni uznat skutečného ‚slona v místnosti‘ – násilné zločince volně se pohybující po ulicích,“ napsal Pratt.

Biden rovněž prohlásil, že hodlá i nadále usilovat o zákaz některých typů pušek a zásobníků. Tvrdil, že po vypršení platnosti předchozího desetiletého zákazu v roce 2004 se ve Spojených státech ztrojnásobil počet případů masové střelby.

„Jsem odhodlán znovu zakázat poloautomatické zbraně a velkokapacitní zásobníky,“ řekl Biden.

Předseda Výboru pro občanské právo držet a nosit zbraň Alan Gottlieb uvedl, že Bidenův program nemá nic společného s bezpečností. Stejně jako ostatní zastánci práv na držení zbraní se Gottlieb domnívá, že Bidenův plán v případě realizace selže.

„Jediní lidé, kteří budou ve větším bezpečí, jsou zločinci, kteří již nyní ignorují zákony regulující zbraně,“ řekl Gottlieb.

 

Překlad původního textu: Juraj Skovajsa

Převzato z The Epoch Times

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!