Tohle pro Spojené státy nevypadá dobře

Centrum pro politiku University of Virginia oslovilo v době od 25. srpna do 11. září 2023 přes  2000 registrovaných voličů republikánů a demokratů. Výsledky průzkumu nejsou pro budoucnost USA moc povzbudivé.  Podívejme se na pár bodů…

I. Souhlasíte s výrokem:

Lidé, kteří podporují (republikánskou nebo demokratickou) stranu a její ideologie, se stali tak extrémními v tom, co chtějí, že je přijatelné použít proti nim násilí, aby jim bylo zabráněno v dosažení jejich cílů.

Čtyřicet jedna procent voličů Josepha Bidena uvedlo, že extrémismus voličů Donalda Trumpa je ospravedlňuje k použití násilí vůči nim.

Třicet osm procent voličů Donalda Trumpa si myslí, že násilí proti voličům Josepha Bidena je nevyhnutelné.

II: Souhlasíte s výrokem:

Demokracie již není životaschopný systém a Amerika by měla prozkoumat alternativní formy vlády, aby si zajistila stabilitu a pokrok.

Třicet jedna procent voličů připravených v roce 2024 volit Donalda Trumpa připouští, že je nutné hledat alternativu k demokratické formě vlády.

Dvacet čtyři procent voličů Josepha Bidena má za to, že demokracie, jako forma vlády již vyhořelá („není životaschopná“).

Výzkum z konce října tohoto roku dále zjistil, že většina z oslovených respondentů považuje zvolení protikandidáta za hrozbu pro Spojené státy a domnívá se, že takový výsledek voleb přinese zemi nenapravitelné škody. Sedmdesát procent voličů Josepha Bidena si myslí, že zvolením Donalda Trumpa prezidentem země způsobí zemi nenapravitelné škody. Šedesát procent voličů Donalda Trumpa si myslí o svých oponentech to stejné.

Čtyřicet jedna procent  demokratických voličů si myslí, že zvolením Trumpa by mělo ze Spojených států vzniknout více samostatných státních útvarů a 30 % Trumpových voličů by s voliči Josepha Bidena v jedné federaci nevydrželo.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme