Tohle má být fotbal?

Včerejší vítězství Slavie Praha na hřišti Glasgow Rangers 2:0, mělo nechutnou dohru. Hráči skotského týmu předvedli během zápasu řadu brutálních faulů a od rozhodčího obdrželi dvě červené karty. Nad vším čněl hrůzný zákrok na gólmana Slavie Koláře, který mohl českému brankáři ukončit kariéru.

Hráči Rangers neunesli porážku a v závěru druhého poločasu šlo už jen o to, aby pokopaní hráči Slavie vyvázli bez těžkých zranění. Po jednom ze surových zákroků skotského týmu, pošeptal cosi Kúdela protihráči Kamarovi. Ten ho vzápětí obvinil z rasismu. Mela, která se strhla na hřišti, pokračovala i v útrobách stadionu. Hráči Slavie nebyli ještě půl hodiny po zápase vpuštěni do šaten. Před zraky delegátů UEFA pak byl Ondřej Kúdela na chodbě zmlácen pěstmi. Slávisté povolali policii.

Slavia Praha v oficiálním prohlášení odmítá, že by se hráč dopustil rasistického výroku. Klub si přeje, aby vše bylo důsledně vyšetřeno.

Skandál, který nemá obdoby, má další smutný důsledek v médiích a na sociálních sítích. Brutální hra Rangers, ohrožující zdraví a sportovní kariéry slávistů, se neřeší. Ondřej Kúdela je však již na základě obvinění protihráče odsouzen. Jako rasista.

Špína a zlo, které se na něj ještě před začátkem vyšetřování orgánů UEFY, vylévají, svědčí o době, v níž žijeme. Samozvaní bojovníci proti rasismu nepotřebují soudy. Stačí jim jen ukázat kořist. Rozsápou ji už sami.

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!