Tohle je špatně…

Fotbalista Tomáš Souček se veřejně zastal Ondřeje Kúdely a už se na něj vrhla lůza, šikanující každého, kdo nesdílí její ideologii rasismu naruby.

„Všichni se mě samozřejmě ptali, jak to tam bylo, co padlo za slova. A já celou dobu bojuju za Ondru. Znám ho tak dobře, že si neumím představit, že by něco rasistického řekl. O tom jsem se snažil přesvědčit i kluky v šatně.“ Takto se Tomáš Souček vyjádřil pro Mf DNES.

Poté, co se překlad rozhovoru v češtině dostal na britské ostrovy, na sociálních sítích se strhla mela. Někteří diskutující se českého reprezentanta zastávali, jiní ho okamžitě odsoudili jako rasistu.

„Narážejí na sebe dva proudy, my uvažujeme trochu jinak než oni. Že s rasismem chtějí bojovat, to je samozřejmě správně, ale někdy jdou do takového extrému, že je to podle mě vyloženě kontraproduktivní,“ řekl mj. Tomáš Souček.

Zároveň přiznal, že je mu blíže český pohled na rasismus. „Říkám si, že když hledají (Britové) rasismus úplně ve všem, nikdy se ho nemůžou úplně zbavit. Naopak si tím sami škodí,“ řekl současný hráč West Ham United.

Jako příklad uvedl svou dceru, která chodí v Londýně do školky. Když prý jde něco kreslit na tabuli, nemůže říci, že tabule je černá nebo bílá. „Prý by se obojí dalo vyložit jako rasismus. Tak musí říkat interakční tabule. Pomalu už se člověk bojí cokoli říct, aby někoho neurazil nebo nepomluvil. A to je, myslím, špatně,“ uvedl Tomáš Souček.

Před Tomášem Součkem podpořil Ondřeje Kúdelu i spoluhráč ze Slavie Nicolae Stanciu, který před zápasem Rumunska proti Anglii odmítl pokleknout. „Chtěl jsem ukázat solidaritu s Ondřejem, dostal trest bez jakýchkoliv důkazů,“ vysvětlil později.

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!