Texas: Věříme v Boha

Texaské školy jsou povinny vyvěsit na prominentních místech cedule s heslem „In God We Trust“.  Povinnost vyvěsit heslo Spojených států platí pro všechny veřejné základní a střední školy.

Způsob vyobrazení nápisu „Věříme v Boha“ má přesnou definici, musí vedle tohoto hesla obsahovat i vlajku USA a státu Texas a nesmí zobrazovat žádná další slova nebo symboly nebo obrázky.

Jak napsal jeden z autorů zákona „In God We Trust Act“, státní senátor Bryan Hughes z Republikánské strany, heslo vyjadřuje naší „kolektivní důvěru v suverénního Boha“.

Zákon samozřejmě vadí texaské levici, která ho označuje za „republikánský únos veřejného školství“. Namítají, že jde o hanebnost, protože ne všichni věří ve stejného boha.

To se těžko této části Američanů vysvětluje, když ani nevědí, že nápis mají na bankovkách a mincích, je nad řečništěm ve Sněmovně reprezentantů USA a heslo je oficiálním heslem státu Florida.

A také nevědí, že stát Georgia má tento nápis umístěn na státní vlajce a stát Mississippi po dlouhých tahanicích o podobu státní vlajky se rozhodl nahradit symboly Konfederace právě nápisem „Věříme v Boha“.

Heslo je pro různé účely zákonem vyžadováno v mnoha jiných státech Severoamerické unie. Např. v Idaho je národní motto umístěno nad křesla předsedů obou komor zákonodárného sboru státu a ve státě Louisiana je výklad hesla „Věříme v Boha“ součástí osnov výuky společenských věd.

Podobnou povinnost, kterou těchto dnech zavádí stát Texas, má vedle již zmíněných zavedenu i stát Arkansas, Kentucky, Ohio, Jižní Dakota, Tennessee, Virginie a Utah. Z tohoto výčtu je zřejmé, že nejde o čistě stranickou iniciativu neboť heslo je povinně vyvěšováno i tam, kde vládnou demokraté.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!