Teresa Riberová – španělská ministryně pro ekologickou transformaci

Ministerstvo uvedlo, že ministryně Riberová přiletěla v pondělí 10. července na klimatický summit – evropské setkání ministrů životního prostředí – ve Valladolidu vládním tryskáčem Falcon. To se posléze ukázalo jako nepravda. Riberová přijela ve skutečnosti na summit autem, zatímco zbytek jejího týmu vlakem. Proč letěl vládní speciál z Madridu do 200 km vzdáleného Valladolidu se zatím nepodařilo zjistit (odkaz).

A aby toho nebylo málo, ministryně pro ekologickou transformaci Riberová vystoupila ze své limuzíny a posledních 100 metrů dojela na summit na přistaveném kole. Obě její limuzíny jí doprovodily (odkaz). Proto, aby se mohla ministryně Riberová pro novináře projet kousek na kole, však je ministryní pro ekologickou transformaci, muselo dojít k řadě nepříjemných dopravních omezení po celém čtvrtmiliónovém městě Valladolid, což občanům způsobilo velké problémy.

Důvodem celé šaškárny, která stála španělskou státní pokladnu nejméně dva milióny eur, je konání tamních předčasných voleb. Už 23. července rozhodnou Španělé o svém osudu.

Premiér Pedro Sánchez (51), předseda levicové Španělské socialistická dělnické strany, po katastrofálním výsledku regionálních a komunálních voleb z konce května, se rozhodl rozpustit parlament a uspořádat předčasné volby. Favoritem voleb je pravicově konzervativní Lidová strana (Partido Popular) leadera Alberta Núñeze Feijóa a antisocialistické hnutí VOX, které založil a vede bývalý člen Lidové strany Santiago Abascal. Od konce socialismu ve Španělsku nás dělí už jen dny (odkaz).

Na obrázku vidíme Teresu Riberovou (54). Je skalní členkou Španělské socialistické dělnické strany.

Riberová byla v letech 2004 až 2008 generální ředitelkou Úřadu pro změnu klimatu. Poté povýšila a zastávala až do roku 2018 funkci státního tajemníka pro změnu klimatu. V letech 2014 až 2018 šla, jak se říká, trošičku z hrušky dolů, když zastávala funkci ředitelky Pařížského Institutu udržitelného rozvoje a mezinárodních vztahů (IDDRI). Od 12. července 2021 je, jak už bylo řečeno, ministryní pro ekologickou transformaci a současně je i třetí místopředseda španělské vlády. Je vášnivou turistkou, a je vdaná (odkaz).

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!