Tentokrát v Telfordu…

Nezávislé vyšetřování dospělo k závěru, že v městě Telford nedaleko Birminghamu  bylo po desetiletí sexuálně zneužíváno více než tisíc dětí, protože úřady nekonaly svou povinnost. Píše o tom už i levicový deník Guardian.

Tříleté nezávislé vyšetřování sexuálního vykořisťování dětí zjistilo, že zneužívání mohlo pokračovat po celá léta a často byly obviňovány spíše děti než pachatelé.

Podle závěrečné zprávy vyšetřování se problémy nevyšetřovaly z důvodu „rasové nervozity“ a učitelé a pracovníci s mládeží byli odrazováni od toho, aby sexuální zneužívání dětí hlásili. Celkem byl v Telfordu (142 000 obyvatel) sexuálně zneužíváno více než 1 000 dětí. Pachatele prý povzbudilo selhání úřadů. Policie a městské úřady bagatelizovaly rozsah tohoto problému a děti byly často obviňovány, že si vymýšlejí. Zpráva následovala po vyšetřování sexuálního zneužívání dětí v řadě měst včetně Rotherhamu a Rochdale.

V roce 2013 bylo sedm mužů uvězněno na základě operace Chalice, policejního vyšetřování dětské prostituce v oblasti Telfordu, které zjistilo, že dívky ve věku 13 let byly sexuálně zneužívány a obtěžovány nabídkami alkoholu a peněz.

Ve zprávě se však uvádí, že po těchto odsouzeních úřady nepochopily, že je důležité se této oblasti nadále věnovat, a „do roku 2015 se opatření policie Západní Mercie týkající se sexuálního vykořisťování dětí v některých ohledech vrátila téměř o deset let zpět. Dokonce i po operaci Chalice policie a rada zredukovaly své specializované týmy pro sexuální násilí prakticky na nulu – aby ušetřily peníze,“ uzavřel Crowther.

Ve zprávě se také uvádí, že v práci často pokračovali „odhodlaní jednotlivci, nikoliv ale podle direktivy shora. Byli to, stejně jako v roce 2006, úředníci a praktičtí pracovníci, kteří udržovali vyšetřování při životě,“ uvedl Crowther.

Vyšetřování potvrzuje závěry vyšetřování listu Sunday Mirror z roku 2018, podle něhož se v průběhu 40 let mohlo stát obětí sexuálního vykořisťování ve městě až 1 000 dětí.

Jménem policie West Mercia promluvil asistent vrchního konstábla Richard Cooper: „Rád bych se omluvil. Omlouvám se pozůstalým a všem, kteří byli sexuálním vykořisťováním dětí v Telfordu postiženi. Ačkoli nedošlo k žádnému zjištění korupce, naše jednání zdaleka neodpovídalo tomu, jakou pomoc a ochranu, jste od nás měli dostat. Bylo to nepřijatelné, zklamali jsme vás.“

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!