Teenagerka, která si nechala na své „genderové cestě“ odstranit prsa, nyní lituje

Na zasedání Výboru kalifornské dolní komory vypověděla svůj příběh sedmnáctiletá dívka, která lituje, že podstoupila proceduru k potlačení pohlaví, ve které ji byla odstraněna obě prsa. Vyzvala zákonodárce, aby hlasovali proti navrhované legislativě, která by ze státu Kalifornie udělala tzv. „útočiště“ transgenderu (sanctuary state).

„Od 13 do 16 let jsem prošla lékařskou tranzicí [tj. procesem pro změnu pohlaví],“ řekla Chloe Coleová z Central Valley výboru pro veřejnou bezpečnost a uvedla, že z operací a hormonální léčby si odnesla nevratné následky.

Coleová uvedla, že když byla mladší, rodiče ji vzali k terapeutovi, který „mě utvrdil v mé mužské identitě“ a „odmítl“ obavy z efektivnosti hormonů, blokátorů puberty a operací.

„Rodiče mě pod hrozbou sebevraždy v mé tranzici podpořili,“ řekla na slyšení.

Coleová uvedla, že v patnácti letech řekla svému terapeutovi, že si chce nechat odstranit prsa. Navštěvovala chirurgický kurz s tuctem dalších dívek v jejím věku nebo mladších.

„Žádná z nás se nechtěla stát mužem, utíkaly jsme před nepříjemným pocitem, že se stáváme ženami,“ řekla Coleová.

Operaci nakonec podstoupila a její endokrinolog jí po dvou nebo třech návštěvách nasadil blokátory puberty a injekční testosteron, řekla.

„I přesto, že jsem měla terapeuta a navštěvovala špičkový kurz chirurgie, opravdu jsem nerozuměla všem důsledkům lékařských rozhodnutí, které jsem dělala. Nebyla jsem schopná to pochopit a bylo to [pochybnosti] stále bagatelizováno,“ řekla. „Na druhé straně byli moji rodiče pod nátlakem hrozby sebevraždy, abych mohla v mé tzv. ‚genderové cestě‘ pokračovat.“

„Nikdy nebudu moci kojit dítě. V moči mám krevní sraženiny. Nejsem schopna zcela vyprázdnit močový měchýř. Zatím nevím, zda jsem schopna donosit dítě do plného stadia těhotenství. Vlastně to nevědí ani lékaři, kteří mi nasadili léky blokující pubertu a testosteron.“

Vyzvala výbor, aby zamítl návrh zákona o hájení transsexuality a přijal opatření, aby se trpké zkušenosti, jako je ta její, neopakovaly.

„Děti nemohou dát souhlas,“ řekla.

Výbor veřejné bezpečnosti téhož dne nakonec kontroverzní senátní návrh zákona (SB) 107 v poměru hlasování 5-2 schválil. Dle jeho zastánců „poskytl útočiště“ mladým trans lidem, jejich rodičům a těm, kteří se zasazují o „zdravotní péči pro genderové změny“ nezletilých a poskytují ji.

Návrh zákona zakazuje orgánům činným v trestním řízení zatýkat nebo vydávat do jiných států rodiče obviněné ze zneužívání dětí nebo jiných trestných činů souvisejících s umožněním nezletilým dětem podstoupit tuto lékařskou proceduru.

Proti návrhu zákona se postavila advokátka Erin Fridayová, která tvrdila, že nerespektování zákonů jiných států je v Kalifornii protiústavní.

Tvrdila, že SB 107 by neposkytl útočiště pouze rodičům, kteří utíkají před zákony v jiných státech, ale učinil by z Kalifornie útočiště pro všechny děti, které chtějí mít přístup k transgenderovým procedurám a chirurgickým zákrokům.

„Nikdo se neptá. Žádné skutečné posouzení duševního zdraví, žádná alespoň minimální diagnóza a žádný souhlas rodičů. Pokud se nezletilé dítě dostane do Kalifornie, může si objednat jakýkoli typ nevratné léčby,“ řekla.

Fridayová je sama matkou dospívajícího, který kdysi trpěl genderovou dysforií, ale již se jako transsexuál neidentifikuje. Dle ní je SB 107 velkou chybou, která by vedla k „největšímu lékařskému skandálu v dějinách“ a rozšířil by transgenderovou ideologii, kterou označila za „společenskou nákazu“.

Státní senátor Scott Wiener (demokrat), který je autorem návrhu zákona, uvedl, že jeho cílem je chránit rodiny a mladé trans lidi a zdravotníky před stíháním za zneužívání dětí v jiných státech.

Scott Wiener
Státní senátor Scott Wiener (demokrat) hovoří na zasedání výboru. Sacramento, 28. června 2022. (Screenshot)

Například v Texasu se přijímají kroky k zákazu používání blokátorů puberty, cross-sex hormonů u nezletilých, a v některých případech operace pohlaví u nezletilých.

Na obhajobu legislativy vystoupili Martin Campos z organizace Trans Family Support Services a Ebony Harperová, výkonná ředitelka organizace California Transcends.

Martin Campos uvedl, že skupina v současné době pracuje s obyvateli mimo stát, kteří stojí před rozhodnutím, zda „opustit rodinu a živobytí a hledat útočiště ve vstřícném státě, jako je Kalifornie“, aby unikli „proti-transgenderové legislativě“.

Ebony Harperová se s výborem podělila o osobní příběh. „Identifikuji se jako černá trans žena,“ řekla Harperová.

„Ve třinácti letech jsem se stala mladou trans ženou. Vyrůstala jsem v jižní části střední Kalifornie a ve 13 letech mě vyhodili z domu, což byl příběh většiny transsexuálů z mé doby, pokud jste se pohybovali mezi určitými průsečíky toho, že jste černí a transsexuálové. A strávila jsem mnoho let na ulici, ve vězeňských zařízeních, protože to byla doba temna. Trans lidé byli považováni za duševně zmatené lidi, kteří se nemohli zapojit do společnosti.“

V 90. letech mnoho transsexuálů zemřelo, protože se jim nedostalo potřebné zdravotní péče, ale dnes se transsexuální komunitě v Kalifornii daří a prosperuje, říká Harperová.

„Myslím, že trans přesahuje hranice politiky,“ řekla Harperová. „…A tak jste viděli, že naše komunita byla v poslední době zpolitizována, což v naší komunitě způsobuje mnoho traumat a bolesti.“

Vyšlo v Epoch Times

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!