Takový nezdárný synek…

„Nikdy jsem nemluvil se svým synem Hunterem o jeho zahraničních obchodních aktivitách,“  odpověděl na otázku novinářů Joseph Biden, kteří se ho před volbami vyptávali, co by řekl k podezření o jeho spojení s ukrajinskou energetickou společností Burisma a úloze jeho syna Huntera v této obchodní kooperaci.

Joseph Biden tehdy popřel, že by o angažmá syna Huntera (na obrázku vpravo) věděl jakékoliv podrobnosti, a zejména to, za co konkrétně od této ukrajinské firmy inkasoval cca 85.000 dolarů měsíčně. Hunter Biden byl členem dozorčí rady holdingu Burisma v letech 2014 – 2018 (a možná až do roku 2019).

Zastavte stíhání!

Šestnáctého dubna 2015 se však Joseph Biden setkal na večeři v luxusní restauraci Café Milano ve Washingtonu DC s Vadymem Pozharským, poradcem ukrajinské společnosti Burisma. Restaurace má své příznačné motto: Kam chodí nejmocnější lidé na světě?

V zásadě jde o to, že Joseph Biden, jako tehdejší viceprezident Obamovi vlády, výměnou za poskytnutí garancí na úvěry ukrajinské vládě, kterou tehdy reprezentoval Petro Porošenko, měl naléhat na Porošenka, nechť se postará o zastavení trestního stíhání majitele holdingu Burisma, Mykoly Zlochevského, bývalého ministra ukrajinské vlády, který byl podezřelý ze zpronevěry vládních fondů v rozsahu 33 milionů dolarů.

Za zastavení trestního stíhání Zlochevského měla Ukrajina získat potřebné bankovní garance a Joseph Biden od holdingu Burisma „provizi“, která se měla vyplatit formou odměny v dozorčí radě holdingu Burisma, kde zasedl syn Hunter. Tím mělo být vše vyřešeno: Trestní stíhání bylo zastaveno a Hunter Biden zinkasoval odměnu pro otce.

Jenomže v roce 2019 bylo trestní stíhání obnoveno a ti, co za jeho zastavení poctivě zaplatili, podali oprávněně reklamaci. A protože se otec Joseph Biden ani syn Hunter Biden nehodlali reklamací zaobírat, oslovili korupčníci osobního právníka Donalda Trumpa, Rudy Giulianiho, o kterém se domnívali, že by ho tyto informace mohli zajímat.

Zajímaly, neboť se chystala předvolební kampaň prezidentských voleb a Biden byl horkým kandidátem demokratických primárek…

Konec této kauzy je jistě v nedohlednu, poněvadž se stále objevují nové střípky podrobností z angažmá Huntera Bidena na Ukrajině. Hunter Biden nebyl žádným nepostradatelným expertem v oblasti distribuce plynu a na otázku, co konkrétně ve firmě vykonával nedovedl nikdy srozumitelně odpovědět.

Obnovte stíhání!

Tragikomickým vyústěním těžko vysvětlitelných kroku otce a syna Bidenových je pak obvinění Donalda Trumpa z toho, že naléhal na nového ukrajinského prezidenta Zelenského, aby stíhal Huntera Bidena za jeho pletichy v holdingu Burisma. Výměnou za to měla Ukrajina od Spojených států získat finanční pomoc.

Celý příběh, ve kterém hraje hlavní úlohu zapomenutý notebook Huntera Bidena kdesi v opravně v Delaware, je bezesporu protkán vlivem práce ruských služeb, kteří za pomoci vlivných, ale mimořádně přitroublých členů Demokratické strany USA, využily předvolební prezidentskou kampaň k znejistění celého volebního systému. Nic moc k tomu ruské služby vlastně nepotřebovaly. Stačilo trochu zmáčknout zvrhlého syna hlavního kandidáta demokratů, Huntera Bidena, a ten prostřednictvím okázalých pitek, kokainových dýchánků a zástupů prostitutek vše a zdárně dokončil za ně.

Donald Trump z toho sice vyšel bez úhony, horší je to s americkými voliči. Ti ani dnes nevědí, kdo a proč korumpoval ukrajinské prezidenty. Vědět to nemohou, poněvadž americké služby, které mají bezesporu ty nejlepší informace, se totiž rozhodly fandit Josephu Bidenovi. Za každou cenu. I za cenu toho, že se do čela americké vlády dostane někdo, na koho mají (nejen) Rusové kompromitující informace. To se v rozmanitých dějinách Spojených států amerických dosud nestalo.

„Končím s hulením…“

Na obrázku je syn Josepha Bidena, Hunter Biden (51). Je členem Demokratické strany USA. V roce 2017 se rozvedl a žil pak s manželkou svého zemřelého bratra. Je alkoholik a pravidelně užívá drogy. Poslední dobou bylo zveřejněno několik zábavných videí pořízených různými prostitutkami, kde jim Hunter vykládá skutečné bludy. Občas také sám zveřejní své video, kde sjetý slibuje, že s drogami a alkoholem na sto procent končí. Loňského prosince byly také zveřejněny podrobnosti z vyšetřování jeho údajných daňových úniků, které měly vzniknout nepřiznáním příjmů z Číny.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!