Taková hezká liberální lež…

Koncem ledna 2019 ve dvě ráno napadli neznámí pachatelé u parkoviště hotelu Loews v Chicagu hollywoodskou hvězdu a gaye Jussie Smolletta (na fotografii). Ten policii útok popsal, jako nenávistný a provedený bílými příznivci Donalda Trumpa. Zbili ho, uvázali mu kolem krku smyčku z provazu a polili ho neznámou tekutinou.

Celá levicová kulturní fronta hystericky zvedla svůj mohutný hlas na podporu oběti, žádali aktivnější vyšetřování a tvrdé potrestání nenávistných pachatelů. Šance, že vás v centru Chicaga, kde asi 90 procent lidí volilo Hillary Clintonovou, přepadnou příznivci Donalda Trumpa je asi taková, jako že váš přepadnou příznivci Tomia Okamury v luxusní malostranské kavárně, ale nač kazit dobrý příběh fakty, že… Twitter, ale zejména Instagram byl vytapetován vzkazy o podpoře sympatickému herci, měl být podle nich silný a vydržet, neboť policie tyto rasistické floutky jistě brzy chytí. Sám herec ve svém rozhovoru, asi čtrnáct dnů po napadení, médiím vypověděl, že ho tento tvrdý útok ze strany bílých rasistů už navždy změnil. Hollywoodské celebrity i demokratičtí politici (včetně Kamaly Harrisové, která ho označila za jednoho z nejšlechetnějších lidí a  „oběť moderního lynče“) se předháněli vy vyjádření soucitu napadenému herci.

Smollett příznal, že se s  útočníky rval jako o život, ale byli v přesile, nicméně každého z nich alespoň jedenkrát zasáhl pěstí. Neodpustil si také poznámku, že mu policie přepadení zpočátku nevěřila, což bylo pro něj velmi frustrující. Jenže policie měla důvod…

Jak to bylo?

Smollett  nejprve tvrdil, že útočníky vůbec nezná. Posléze přiznal, že jednoho z nich možná trochu ano, ale prý jen povrchně. Jednou, či dvakrát společně masturbovali, jinak o nich skutečně nic neví. Nakonec se  ukázalo, že si své přepadení vymyslel. Podle obžaloby zaplatil 3 500 dolarů (asi osmdesát tisíc korun) dvěma známým. Ti měli zinscenovat jeho předloňské přepadení s rasistickým a homofobním podtextem. A aby měl incident ty úplně správné politické grady, maskování bílí útočníci na něj měli navíc pokřikovat heslo „This is MAGA country“ (MAGA – Make America great again – slogan „rasistického“ prezidenta Donalda Trumpa).

Útočníci byli za pomoci řetězových kamerových systémů rychle – už 13. února –  vypátráni a zatčeni na chicagském letišti O’Hare při příjezdu domů z rodinné dovolené v Nigérii, kde se také účastnili natáčení nigerijské verze show Big Brother. Po dvou dnech byli však nečekaně propuštěni, a to i přesto, že policie měla k dispozici i kamerový záznam z obchodu, kde kupují provaz, který byl nalezen na místě činu.

Policie pak herce 21. února zatkla a obvinila s výtržnictví, za které mu hrozilo až tříleté vězení. Černý šéf chicagské policie, Eddie Johnson označil předstírané přepadení za „nebezpečné chování“ a za „hanebný čin“. Prokurátor navrhl stotisícovou kauci, kterou herec složil a mohl tak být vyšetřován na svobodě.

Po přibližně měsíci byla hercova obžaloba vrácena prokuratuře velkou porotou z Cook Country zpět a prokurátorka Kim Foxxová obžalobu nakonec stáhla.

Dva dny po stažení obžaloby město Chicago vzneslo u herce nárok na zaplacení nákladů marného vyšetřování, které vyčíslilo na 130 000 dolarů (cca 3 milióny korun). Město doložilo, že na případu pracovalo 25 policistů, kteří odpracovali celkem 3 000 hodin a dalších 1 500 hodin strávili prohlížením kamerových záznamů.

Toto však rozhodně není konec příběhu mladého černého rasisty, který chtěl využít antirasistické nálady společnosti k získání mediální pozornosti

Případ nekončí

V srpnu 2019 soudce Federálního odvolacího soudu (Federal Circuit), Richard Linn, ustanovil bývalého amerického prokurátora Dana Webba zvláštním vyšetřovatelem, který měl prověřit, proč byla obvinění proti Smollettovi vůbec stažena, když šlo evidentně z jeho strany o trestný čin. V listopadu, na základě šetření zvláštního vyšetřovatele, soudce Linn nařídil proces obnovit s tím, že žalobcem se stal zvláštní vyšetřovatel Webb.  

Prokurátor se rozhodl obvinit herce Smolletta z výtržnictví, kterého se měl dopustit tím, že policii o zinscenovaném útoku lhal.

Jeden z útočníků, Ola Osundairo, pracoval jako vyhazovač pro gay klub Boystown a odtud herce Smolletta znal. Sexuální důvěrnosti však probíhaly jen za účasti jeho bratra Abela, který u soudu vypověděl, že není gay. Ola také vypověděl, že když se v den zinscenovaného útoku sešli nedaleko místa činu, měl Smollett už provaz na krku. Motivem pro přistoupení bratrů na hru o rasistickém přepadení, bylo podle jejich vyjádření splácení morálního dluhu za zajištění komparzní role pro jednoho z bratrů v seriálu Empire z produkce FOX, kde herec Smollett ztvárňoval postavu gaye.

Smollett je obžalován z celkem šesti trestných činů, přičemž mu hrozí obvinění ještě z dalšího. To by si mohl vykoledovat za to, že si sám sobě 25. ledna, tedy čtvrti dny před předstíraným útokem, poslal výhružný anonym. Za to mu hrozí 5 až 10 let káznice za federální poštovní podvod.

Bratři Osundairové měli také po obžalovaném Jussie Smollettovi požadovat každý z nich jeden milion dolarů za to, že proti němu nebudou vypovídat. Zda se jedná o pravdivé nařčení, těžko říci. Jinak než tvrzením herce Smolletta nebylo nijak doloženo. 

Dnes ve věci proběhly závěrečné řeči a bude se čekat na výrok dvanáctičlenné poroty. Ta by měla podle zkušených komentátorů rozhodnout do týdne. Zda herci skutečně hrozí vězení, je velkou otázkou, analytici se neshodují.

Jedni tvrdí, že soudce Linn bude chtít Smolletta potrestat tvrdě, poněvadž bude mít na paměti loňské řádění Black Lives Matter, které se nevyhnulo samozřejmě ani Chicagu. (Rozumní lidé si totiž dobře uvědomují, jak nebezpečné je se vézt na politické vlně a jak Smollett poškodil skutečné oběti.) Jiní však tvrdí, že delší trest odnětí svobody je spíše nepravděpodobný, předpokládají peněžitý trest v kombinaci s maximálním tříměsíčním odnětím svobody.

Zajímavá partička…

Pozorovatelé se také velmi podivují nad poměry mezi těmito osobami, které byly zdokumentovány v rámci výslechů svědků. Šlo v podstatě o seriál nechutností, drog, promiskuity a násilí nočního života Chicaga. V podstatě jde o primitivní a zvrácené osobnosti, které z neznámých důvodů žijí na vrcholcích zájmu a obdivu.         

Na obrázku zleva vidíme nigerijské Američany, bratry Abimbola (28) a Olabinjo (30) Osundairovi. Herec Smollett jim důvěrně říkal Ola a Bola. Bratři známému herci mezi sebou na oplátku říkali „ovocná prdel“.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!