Szijjártó v Bílém domě u podepsání blízkovýchodních dohod

Ministr zahraničí Péter Szijjártó se jako jediný ministr země EU zúčastní podepsání normalizačních dohod mezi Izraelem, Spojenými arabskými emiráty a Bahrainem. Slavnostní ceremonie se bude konat dnes v zahradě Bílého domu ve Washingtonu.
 
Dohody upravují diplomatické vztahy mezi Izraelem a zmíněnými státy Perského zálivu. Szijjártóa pozval Donald Trump, pravděpodobně proto, že Maďarsko jako jediný stát EU veřejně podporovalo takzvaný Trumpův plán pro Blízký východ a je aktuálně nebližším spojencem Izraele na evropské scéně. EU kritizovala, že plán obchází Palestince, ačkoliv o izraelsko-palestinský konflikt jde v důsledku nejvíce.
 
Podepsání se vedle amerického prezidenta budou účastnit izraelský premiér a ministr zahraničí Benjamin Netanjahu a ministři zahraničí obou států Zálivu. Szijjártó bude mít také samostatné jednání s prezidentovým poradcem a zetěm Jaredem Kushnerem.
 
 

Chcete být o situaci v Maďarsku pravidelně informováni? Sledujte (jako my) facebookovu skupinu Co se děje v Maďarsku.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!