Štve vás současný Západ?

Ano, na současném Západě je hodně věcí, které vás mohou oprávněně rozhořčit. Ale pozor! Přehnané kontrariánství může být sice lákavé, ale vhání lidi do podivných míst.

Západ má hluboké problémy, ale to neznamená, že odpověď na ně se nachází kdekoliv mimo západ. Rusko, nebo Irán, nebo Čad nemají stejné problémy, a může být velmi příjemné na chvíli je neřešit a ponořit se do hloubání o „jednodušším“ světě, kde „to ještě je v pořádku“. Tomu světu mimo Západ ale chybí, kromě západních problémů, taky vše to, co dělá Západ výjimečným. Největší hrozbou woke progresivismu je to, že nakonec udělá ze Západu místo, které se nebude lišit od zbytku světa. Místo, které ztratí své vynikající kvality.

Tato tendence v zoufalství se jako Alkibiadés uchýlit kamkoliv v opozici k tomu co nás zrovna trápí, vlastně takový Stockholmský syndrom, nejen, že není konstruktivní, ona je aktivně destruktivní snahám o zlepšení situace. Je (oprávněně) odpuzující pro důležité a talentované lidi, stejně tak pro ty umírněné a zabraňuje efektivnímu formování hnutí a institucí potřebných pro změnu situace, pro nabídnutí řešení.

A hlavně je chybná.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč