Starbucks vyhodil hysterického zaměstnance, který obvinil zákaznici z transfobie

Zaměstnanec společnosti Starbucks, který byl natočen, jak zuřivě nadává zákaznici poté, co mu údajně „zkomolila pohlaví“, byl propuštěn, potvrdil kávový gigant.

V prohlášení pro deník The Epoch Times společnost Starbucks uvedla, že pracovní smlouva transgenderového zaměstnance byla „ukončena“ po vyšetřování incidentu, který vzbudil pozdvižení na sociálních sítích.

Záběry z hádky, která se odehrála v pobočce Starbucksu v anglickém Southamptonu, ukazují, jak zaměstnanec hystericky obviňuje zákaznici z transfobie a požaduje, aby okamžitě opustila prodejnu.

Zákaznice se o baristce vyjádřila jako o „muži“, tvrdila zaměstnankyně.

Foto ilustrační

Starší žena na videu hlasitě popírá, že by byla transfobní, načež jí zaměstnanec začne tleskat před obličejem a nařizovat jí, aby opustila prodejnu. Transgenderový zaměstnanec Starbucksu ji obviňuje z „vniknutí na cizí pozemek“ a řekne jí, že nemá nárok na vrácení peněz, načež jí znovu přikazuje, aby opustila obchod.

Barista pak napadá přihlížejícího, který celou hádku natáčí a snaží se mu sebrat mobilní telefon se slovy: „Dej mi ten telefon, dej mi ten telefon.“ Krátký klip, který byl pravděpodobně natočen před více než týdnem, se 7. května objevil na Twitteru, kde má zatím přes čtyři miliony zhlédnutí.

Rozzuření uživatelé sociálních sítí vyzvali společnost Starbucks, aby zaměstnance propustila, a televizní osobnost Oli London napsal:

„Je tohle přijatelný způsob chování zaměstnanců @StarbucksUK?“

Nulová tolerance

„K podobnému chování nemáme žádnou toleranci a velmi nás mrzí zážitek, který měla tato zákaznice v naší prodejně 23,5 Degrees v Town Quay v Southamptonu,“

uvedl mluvčí společnosti Starbucks v prohlášení pro The Epoch Times z 8. května a dodala:

„Po důkladném prošetření byl partner [zaměstnanec] s okamžitou platností propuštěn.“

Společnost Starbucks v rámci své přísné politiky rozmanitosti uvádí, že vyhledává zaměstnance – označované jako „partneři“ – „kteří jsou stejně rozmanití jako komunity, kterým sloužíme“.

Na webových stránkách společnosti se také uvádí, že zaměstnanci by měli „jednat v duchu spřízněnosti, tolerance a lidskosti vůči všem zákazníkům, aby naše značka byla vstřícná ke všem“.

V roce 2018 se americká síť kaváren stala první společností na světě, která hradí transgenderovým zaměstnancům náklady na operaci změny pohlaví.

Řetězec nabízí zaměstnancům pojištění, které se vztahuje na zákroky, již od roku 2012, ale nově vypracovaný plán pro americké transgenderové zaměstnance bude pokrývat i zákroky, které byly dříve považovány za „kosmetické“.

Zaměstnanci, kteří o takové zákroky usilují, budou moci žádat o zvětšení nebo zmenšení prsou, feminizaci obličeje a transplantaci vlasů, uvedl tehdy Starbucks.

Překlad původního textu: Ondřej Horecký (článek byl redakčně zkrácen).

Převzato z The Epoch Times

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme