Sorry, ale za tohle může Západ…

Když někdo namítne, že pokud jsou v pořádku duhové pásky a poklekávání pro Black Lives Matter, tak jsou v pořádku i politické projevy jiných národů a kultur, takže není důvod zamezovat tomu, aby např. muslimské státy demonstrovaly podporu Palestině proti Izraeli, Rusko zetkařilo, Turecko provokovalo Kurdy, Indie Pákistánce atd., ozvou se naši liberální přátelé se svým kolovrátkovým: ALE LGBT NENÍ POLITIKA, TO JSOU LIDSKÁ PRÁVA.

Takový malý detail je, že většina světa si to nemyslí.  Vezměme si deset zemí s největším počtem obyvatel:

1. Čína – homosexualita tolerována v případě, že není veřejně demonstrována, cenzurní opatření proti „propagaci denegerativních životních stylů“, zostřování v posledních letech v důsledku „západních vlivů“.
2. Indie – homosexualita dekriminalizována v roce 2018. Homosexuálové nadále čelí diskriminaci od státních orgánů, nesmí sloužit v armádě, manželství je samozřejmě svazek mezi mužem a ženou atd.
3. USA – výspa LGBT práv
4. Indonésie – homosexualita de facto trestná, používají se zákony proti veřejné zvrhlosti a pornografii, v provincii Aceh trestná, uplatňuje se islámské právo, homosexuálové veřejně bičováni.
5. Pákistán – homosexualita trestná, hrozí až doživotí.
6. Brazílie – dejme tomu západní přístup
7. Nigérie – homosexualita trestná, koloniální zákony v posledních letech opakovaně zpřísňovány za souhlasu celé politické scény, hrozí trest až 14 let ve vězení v převážně křesťanské části, v islámské části pak trest smrti.
8. Bangladéš – homosexualita trestná, hrozí až doživotí v pracovním táboře.
9. Rusko – homosexualita legální, neformální diskriminace a zákony proti propagaci mezi mladistvými (a brzy zřejmě již celou populací).
10. Mexiko – dejme tomu západní přístup

A teď si představte, že máte globální fotbalovou asociaci, kde jsou úplně všechny země… Na jakém základě si představujete, že v ní prosadíte, že LGBT jsou lidská práva, takže za ně se může veřejně demonstrovat, zatímco Turci nemohou demonstrovat podporu okupaci severní Sýrie?

Od toho byla právě povinnost politické neutrality. Chránila všechny.

A byl to Západ, kdo ji porušil.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!