Smutná výročí: včera Reagan, dnes Robert Kennedy

Včera jsme si připomněli výročí smrti Ronalda Reagana. Na dnešek připadá výročí zavraždění Roberta Kennedyho, bratra JFK, v roce 1968, kdy byl na nejlepší cestě získat demokratickou nominaci na prezidenta.

Vztah Reagana a Kennedyů nebyl jednoduchý. V roce 1962 Kennedyho ministerstvo spravedlnosti vyšetřovalo na základě antitrustového zákona vztah produkční firmy MCA a  Screen Actors Guild – odborového sdružení pracovníků ve filmu a televizi, jehož byl Reagan kdysi předsedou. Ačkoliv byl ze všech obvinění očištěn, společnost General Electrics, která tehdy Reagana zaměstnávala, ho propustila. Paradoxně tak Kennedy katapultoval Reagana do politiky.

V roce 1967 byl už guvernérem Kalifornie a se senátorem Kennedym se střetl v televizní debatě společnosti CBS o obrazu Spojených států ve světě, který byl telemostem propojený se zahraničními studenty v Londýně, kteří kladli otázky. 

Reagan vyšel z debaty jako jednoznačný vítěz a Kennedy tehdy procedil skrz zuby “ „Kdo mě do tohohle ku*rva dostal?“ Po atentátu na Kennedyho nicméně Reagan ihned napsal jeho ženě Ethel: „Vím, že v tuto chvíli není moc co říct, ale pokud vám mohu jakkoliv pomoci, dejte mi prosím vědět. Naše myšlenky a modlitby jsou s vámi!“ Když se Reagan stal v roce 1981 prezidentem, pozval členy Kennedyho rodiny do Bílého domu, Roberta Kennedyho vyznamenal Kongresovou medailí cti, Rose Kennedyovou (matku Johna, Roberta, Teda a dalších) pozval na oběd a pomohl dětem JFK získat prostředky pro Kennedyho prezidentskou knihovnu.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč